Matura 2016: Język niemiecki na poziomie rozszerzonym. Jakie są wymagania CKE?

Matury 2016 rozpoczynają się egzaminem z języka polskiego. Jednakże poza nim i matematyką, każdy uczeń musi zdawać egzamin z języka obcego nowożytnego. Wielu maturzystów decyduje się podejść do matury na poziomie rozszerzonym. Widoczną popularnością cieszy się matura z niemieckiego. Zobaczmy, jakie są wymagania CKE na poziomie rozszerzonym matury z niemieckiego.

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Zobacz HARMONOGRAM!

Matura 2016 z języka niemieckiego. Wymagane umiejętności ogólne

Wymagania ogólne określają jakie umiejętności powinni przyswoić uczniowie przed maturą z niemieckiego na poziomie rozszerzonym. Do podstawowych umiejętności maturzysty powinno należeć tworzenie rozbudowanych wypowiedzi ustnych i pisemnych. Bogate słownictwo też jest niezbędne u maturzysty.

Na maturze z niemieckiego musi on też być w stanie przeczytać teksty w języku obcym. Płynne reagowanie na wypowiedzi i ich swobodne przetwarzanie również powinno być naturalne dla uczniów podchodzących do matury 2016 z niemieckiego na poziomie rozszerzonym.

Matura 2016 z niemieckiego. Niektóre treści szczegółowe

Na maturze 2016 z niemieckiego przyda się umiejętność odkrywania znaczenia słowa na podstawie kontekstu. Parafrazowanie i podawanie definicji słów też powinno być przez maturzystów opanowane. Maturzyści, którzy potrafią streszczać, czy rozwijać teksty na pewno będą mieć łatwiej na maturze z niemieckiego. Umiejętność tworzenia dłuższej wypowiedzi pisemnej, będzie niezbędna wszystkim maturzystom, pragnącym uzyskać wysoki wynik na maturze 2016 z niemieckiego.

Matura 2016: język niemiecki. Odpowiedzi z poziomu rozszerzonego

Na oficjalne wyniki matur 2016 będzie trzeba długo czekać. Dlatego eksperci Edulandia.pl , rozwiążą je tuż po publikacji oficjalnych arkuszy, a każdy zaniepokojony maturzysta będzie mógł sprawdzić swój wynik.

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Zobacz HARMONOGRAM!

Więcej o: