Matura 2016 GEOGRAFIA - poziom podstawowy. Co musisz umieć wg CKE? [INFORMACJE, ZADANIA]

Matura 2016 geografia podstawowa - ten egzamin odbędzie się 13 maja o godzinie 14. Geografia nie należy do przedmiotów obowiązkowych, ale co roku cieszy się popularnością wśród maturzystów. Jakie wymagania stawia CKE maturzystom podchodzącym do egzaminu z geografii? Jakie zadania pojawią się na maturze 2016 z geografii na poziome podstawowym? Odpowiedzi do matury z geografii już jutro na Edulandia.pl.

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Zobacz HARMONOGRAM!

Matura 2016 geografia podstawowa - ogólne wymagania CKE

Wymagania CKE z geografii obejmują 3 działy. Przede wszystkim maturzyści powinni wykorzystywać różne źródła informacji do analizy i prezentowania współczesnych problemów przyrodniczych, gospodarczych, czy społecznych.

Kolejną umiejętnością, którą maturzysta musi mieć opanowaną przed maturą z geografii jest formułowanie i weryfikowanie hipotez dotyczących problemów współczesnego świata. Matura z geografii wymaga od licealistów także rozumienia relacji człowiek-przyroda-społeczeństwo w skali globalnej i regionalnej.

Matura 2016 z geografii, CKE. Wymagania szczegółowe

Wymagania szczegółowe obejmują 3 zagadnienia, które mogą pojawić się na maturze 2016 z geografii. Do podstawowych zagadnień, które trzeba mieć opanowane przed maturą, należą współczesne problemy demograficzne i społeczne świata. Maturzyści powinni też orientować się w zróżnicowaniu gospodarczym świata.

Ponadto maturzyści powinni posiadać wiedzę na temat zmian w funkcjonowaniu obszarów wiejskich. Obszary intensywnie zagospodarowywane turystycznie też stanowią ważny temat na maturze z geografii.

Ostatnim z zagadnień, które należy opanować przed maturą z geografii na poziomie podstawowym jest relacja między człowiekiem, a środowiskiem przyrodniczym i zagadnienie zrównoważonego rozwoju. Maturzyści powinni znać się na zasobach naturalnych Ziemi i oceniać wpływ przemysłu na równowagę ekologiczną.

Matura 2016 GEOGRAFIA, odpowiedzi, arkusze CKE

Na oficjalne wyniki matur 2016 będzie trzeba długo czekać. Dlatego eksperci Edulandia.pl rozwiążą je tuż po publikacji oficjalnych arkuszy, a każdy zaniepokojony maturzysta będzie mógł sprawdzić swój wynik. Maturzysto, sprawdź, jak napisałeś maturę 2016 z geografii.

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Zobacz HARMONOGRAM!

Więcej o: