Matura, język polski, ODPOWIEDZI I OFICJALNE ARKUSZE CKE [NOWA I STARA MATURA]

Matura z języka polskiego na poziomie podstawowym to obowiązkowy egzamin, do którego przystąpili dziś wszyscy maturzyści. Matura z języka polskiego na poziomie podstawowym warunkuje zdanie całego egzaminu maturalnego. Sprawdź odpowiedzi do zadań i klucz do wypracowania maturalnego!

PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI, JĘZYK POLSKI, POZIOM PODSTAWOWY - NOWA MATURA SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO

OFICJALNE ARKUSZE, JĘZYK POLSKI, POZIOM PODSTAWOWY, NOWA MATURA >>

PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI, JĘZYK POLSKI, STARA MATURA, POZIOM PODSTAWOWY SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO OFICJALNE ARKUSZE, JĘZYK POLSKI, STARA MATURA, POZIOM PODSTAWOWY >>

Matura 2015, polski podstawowy. Jednak "Lalka"!

W tym roku na maturze podstawowej z polskiego, ku uciesze wielu zdających, pojawiła się "Lalka" Bolesława Prusa. Temat wypracowania brzmiał: "Wolna wola człowieka albo siła, która determinuje jego życie, na podstawie 'Lalki' Bolesława Prusa". Drugą opcją była analiza wiersza Elizabeth Bishop. Oprócz tego należało zinterpretować teksty kultury. Dotyczyły one mody w mowie oraz czytelnictwa. Maturzyści zdający tzw. starą maturę zmagali się z "Dziadami" Adama Mickiewicza. Na starej maturze pojawiło się też "Ziele na kraterze", powieść Melchiora Wańkowicza.

Zobacz też: "Matura 2015 z matematyki już trwa. Pierwsze wrażenia maturzystów i informacje o zadaniach"

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2015" bez tajemnic.

Matura 2015 z języka polskiego. ODPOWIEDZI I ARKUSZE CKE

Matura z języka polskiego na poziomie podstawowym musi być napisana na przynajmniej 30 proc., aby absolwent uzyskał świadectwo dojrzałości.

Zobacz, czy zdałeś! Publikujemy przykładowe odpowiedzi do matury z języka polskiego na poziomie podstawowym!

PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI, JĘZYK POLSKI, POZIOM PODSTAWOWY SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO

OFICJALNE ARKUSZE, JĘZYK POLSKI, POZIOM PODSTAWOWY >>

Zobacz też: "Matura 2015. Oto, co musisz wiedzieć o tegorocznym egzaminie"

Zobacz też: "Matura 2015 na nowych zasadach. Koniec z prezentacją z polskiego. Jakie zmiany w egzaminie maturalnym?"

Matura 2015 z języka polskiego: wyniki, odpowiedzi, arkusze maturalne

Oficjalne wyniki egzaminów maturalnych są zawsze dostępne w czerwcu, jednak przykładowe odpowiedzi do wszystkich matur będzie można zobaczyć w serwisie Edulandia.pl. Nasi eksperci rozwiązują arkusze maturalne na bieżąco zaraz po tym, jak CKE umieszcza je na swojej stronie internetowej. Absolwencie, sprawdź, czy zdałeś maturę z języka polskiego na poziomie podstawowym!

harmonogram egzaminów!

Nie daj się zaskoczyć ustnej maturze z języka polskiego 2015! Przykładowe pytania i odpowiedzi!

Sprawdź HARMONOGRAM !

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2015" bez tajemnic.

Zobacz wideo
Sądzę, że z matury z języka polskiego na poziomie podstawowym otrzymam...
Więcej o: