Matura 2016, niemiecki, poziomie podstawowy. Oficjalne wymagania CKE

Matura 2016 wciąż trwa. Po maturach z języka polskiego i matematyki, przyjdzie czas na język obcy nowożytny. Niemiecki jest drugim najczęściej wybieranym językiem na maturze. Warto więc przypomnieć jakie wymagania muszą spełnić maturzyści przed maturą 2016 z niemieckiego.

Matura 2016 NIEMIECKI - ODPOWIEDZI, poziom podstawowy >>>

Matura 2016 NIEMIECKI - Arkusze CKE i transkrypcje nagrań, poziom podstawowy >>>

Matura 2016 z języka niemieckiego. Jakie umiejętności są wymagane?

Podstawa programowa określa jakie są wymagania ogólne i szczegółowe, które musi spełnić maturzysta przed przystąpieniem do matury z niemieckiego. Matura 2016 z niemieckiego ma sprawdzić stopień przyswojenia określonych wiadomości, które maturzysta powinien mieć opanowane, jeśli zamierza zdawać maturę z niemieckiego na poziomie podstawowym.

Do wymagań ogólnych na maturze z niemieckiego zalicza się znajomość podstawowych środków językowych i rozumienie krótkich wypowiedzi. Tworzenie prostych wypowiedzi ustnych i pisemnych też jest wymagane na maturze z niemieckiego. Na maturze z niemieckiego sprawdzane są także umiejętności reagowania na wypowiedzi i ich przetwarzania.

Matura 2016: język niemiecki. Wybrane treści szczegółowe

Do wymagań szczegółowych CKE, w kwestii matury z niemieckiego należy m.in. świadomość językowa. Maturzyści powinni dostrzegać podobieństwa i różnice pomiędzy językami. Uczniowie podchodzący do matury z niemieckiego na poziomie podstawowym powinni też swobodnie korzystać ze źródeł informacji w języku obcym. Proste wyrażanie próśb i opinii również nie powinno stanowić problemu dla maturzysty zamierzającego zdawać maturę z niemieckiego na poziomie podstawowym.

Matura 2016 z niemieckiego. Wyniki z poziomu podstawowego

Na oficjalne wyniki matur 2016 będzie trzeba długo czekać. Dlatego eksperci Edulandia.pl , rozwiążą je tuż po publikacji oficjalnych arkuszy, a każdy zaniepokojony maturzysta będzie mógł sprawdzić swój wynik.

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Zobacz HARMONOGRAM!

Więcej o: