Matura 2016 WOS. Najtrudniejsze i najłatwiejsze ZADANIA z WOS-u na poziomie rozszerzonym

Matura 2016 z WOS-u już jutro - 10 maja 2016. Co roku popularnością cieszy się egzamin z WOS-u na poziomie rozszerzonym. Jakie były zadania znalazły się w arkuszach CKE z WOS-u w zeszłych latach? Co sprawiło problemy, a co było niezwykle proste? Zobacz zadania z matury z WOS-u z poprzednich lat. Odpowiedzi już jutro na Edulandia.pl!

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Zobacz HARMONOGRAM!

Matura 2016 z WOS-u. Poziom rozszerzony - co będzie w arkuszach CKE?

Poziom rozszerzony na maturze z WOS-u wymaga od maturzystów rozwiązania około 30 zadań. W większości są to zadania otwarte, ale na maturze pojawiają się też zadania zamknięte. Zadania na poziomie rozszerzonym matury z WOS-u sprawdzają zakres posiadanej wiedzy oraz umiejętność jej wykorzystania.

Matura 2016, WOS. Najtrudniejsze zadania, arkusze CKE

W 2015 roku braki w wiedzy zdających pokazało zadanie 13. (poziom wykonania 12 proc.). Maturzyści na podstawie trzech opisów musieli podać nazwy państw, do których się one odnosiły, a także wybrać numery, którymi te państwa zostały oznaczone na mapie. Rozwiązań w pełni poprawnych było bardzo niewiele. W 2014 roku maturzyści nie posiadali też dostatecznej wiedzy na temat instytucji Unii Europejskiej.

Fot. CKE

Matura z WOS-u w 2013 roku zaskoczyła maturzystów pytaniem o organy władzy Rzeczypospolitej Polskiej. Wiedza na temat Unii Europejskiej i jej szans na rozwój też była niewystarczająca (21 proc. dobrych odpowiedzi).

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Zobacz HARMONOGRAM!

Matura 2016 z WOS-u - najłatwiejsze zadania

Zagrożenia dla demokracji są dobrze znane maturzystom zdającym egzamin z WOS-u. Mało który maturzysta miał też problem z podstawami prawa karnego. Matura z WOS-u nikogo nie zaskoczyła pytaniem o partie polityczne w Polsce. Odczytywanie informacji z tabel nie stanowiło wyzwania i większość maturzystów sobie z tym poradziła.

Matura 2016: matura z WOS-u, ODPOWIEDZI, arkusze CKE, zadania

Na oficjalne wyniki matur 2016 będzie trzeba długo czekać. Dlatego eksperci Edulandia.pl rozwiążą je tuż po publikacji oficjalnych arkuszy, a każdy zaniepokojony maturzysta będzie mógł sprawdzić swój wynik. Odpowiedzi i arkusze do matury 2016 z WOS-u już jutro na Edulandia.pl. Maturzysto, sprawdź, czy zdałeś maturę 2016 z WOS-u!

Więcej o: