Matura 2016 GEOGRAFIA, poziom rozszerzony. Co sprawia problemy maturzystom? [ZADANIA, ARKUSZE CKE]

Matura 2016 z geografii na poziomie rozszerzonym odbędzie się 13 maja o godzinie 14. Matura z geografii jest egzaminem dodatkowym, dlatego nie ma możliwości niezdania tego egzaminu. Jednak dobry wynik na maturze 2016 z geografii może zapewnić zdającym miejsce na wymarzonych studiach. Jakie zadania na maturze z geografii są co roku najtrudniejsze? Odpowiedzi do matury 2016 z geografii już jutro na Edulandia.pl.

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Zobacz HARMONOGRAM!

Matura 2016 geografia. Arkusz CKE

Uczniowie podchodzący do matury z geografii na poziomie rozszerzonym rozwiązywali około 35 zadań. W skład arkusza wchodziły zadania zamknięte i otwarte, na których rozwiązanie mieli 150 minut.

Tematyka zadań egzaminacyjnych na maturze z geografii na poziomie rozszerzonym obejmowała większość treści z podstawy programowej dla klas o profilu geograficznym.

Fot. CKE

Matura 2016 GEOGRAFIA. Najtrudniejsze zadania z poziomu rozszerzonego

W 2014 roku na maturze z geografii najtrudniejsze okazały się dla maturzystów zadania wymagające znajomości czynników wpływających na rozmieszczenie ludności. Wyjaśnianie zdarzeń i procesów w oparciu o rysunek oraz własną wiedzę też sprawiło problemy na zeszłorocznej maturze.

Matura z geografii sprzed trzech lat zaskoczyła maturzystów zadaniem wymagającym porównania obszarów na podstawie mapy. Temat politycznego zróżnicowania współczesnego świata też należał do najtrudniejszych na maturze z geografii w 2013 roku. Mało kto wykazał się na maturze z geografii umiejętnością selekcji istotnych dla zagadnienia informacji. Maturzyści nie posiadali też wystarczającej wiedzy, by odpowiedzieć na pytania dotyczące zewnętrznych procesów geologicznych i ich efektów rzeźbotwórczych.

Matura 2016 geografia, poziom rozszerzony: najłatwiejsze zagadnienia

Do najprostszych zadań na maturze z geografii na poziomie rozszerzonym należały zadania wymagające przetworzenia informacji zapisanych na mapie. Ocenianie środowiska geograficznego pod kątem możliwości zagospodarowania też należało do prostszych zadań na maturze z geografii.

Fot. CKE

Matura 2016 GEOGRAFIA. ODPOWIEDZI, wyniki, arkusze CKE

Na oficjalne wyniki matur 2016 będzie trzeba długo czekać. Dlatego eksperci Edulandia.pl rozwiążą je tuż po publikacji oficjalnych arkuszy, a każdy zaniepokojony maturzysta będzie mógł sprawdzić swój wynik. Maturzysto, sprawdź, jak ci poszła matura 2016 z geografii!

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Zobacz HARMONOGRAM!

Więcej o: