Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .
Uczniowie podchodzący do matury z geografii na poziomie rozszerzonym rozwiązywali około 35 zadań. W skład arkusza wchodziły zadania zamknięte i otwarte, na których rozwiązanie mieli 150 minut.
Tematyka zadań egzaminacyjnych na maturze z geografii na poziomie rozszerzonym obejmowała większość treści z podstawy programowej dla klas o profilu geograficznym.
Fot. CKE
W 2014 roku na maturze z geografii najtrudniejsze okazały się dla maturzystów zadania wymagające znajomości czynników wpływających na rozmieszczenie ludności. Wyjaśnianie zdarzeń i procesów w oparciu o rysunek oraz własną wiedzę też sprawiło problemy na zeszłorocznej maturze.
Matura z geografii sprzed trzech lat zaskoczyła maturzystów zadaniem wymagającym porównania obszarów na podstawie mapy. Temat politycznego zróżnicowania współczesnego świata też należał do najtrudniejszych na maturze z geografii w 2013 roku. Mało kto wykazał się na maturze z geografii umiejętnością selekcji istotnych dla zagadnienia informacji. Maturzyści nie posiadali też wystarczającej wiedzy, by odpowiedzieć na pytania dotyczące zewnętrznych procesów geologicznych i ich efektów rzeźbotwórczych.
Do najprostszych zadań na maturze z geografii na poziomie rozszerzonym należały zadania wymagające przetworzenia informacji zapisanych na mapie. Ocenianie środowiska geograficznego pod kątem możliwości zagospodarowania też należało do prostszych zadań na maturze z geografii.
Fot. CKE
Na oficjalne wyniki matur 2016 będzie trzeba długo czekać. Dlatego eksperci Edulandia.pl rozwiążą je tuż po publikacji oficjalnych arkuszy, a każdy zaniepokojony maturzysta będzie mógł sprawdzić swój wynik. Maturzysto, sprawdź, jak ci poszła matura 2016 z geografii!
Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .