Matura 2016. GEOGRAFIA, poziom podstawowy. Najtrudniejsze zadania z poprzednich lat [ARKUSZ CKE]

Matura 2016 geografia - to już 13 maja. Część maturzystów może jeszcze przystąpić do matury z geografii na poziomie podstawowym. Inni będą ją zdawać tylko na poziomie rozszerzonym. Jakie pytania z matury z geografii stanowią największe wyzwanie dla maturzystów? Zobacz zadania z matury z geografii z poprzednich lat. Sprawdź, czy zdasz maturę 2016 z geografii podstawowej. Odpowiedzi jutro na Edulandia.pl!

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Zobacz HARMONOGRAM!

Matura 2016, geografia - arkusz CKE na poziomie podstawowym

Matura 2016 z geografii w starej formie będzie przypominać maturę z zeszłego roku. Maturzyści nadal będą musieli rozwiązać około 30 zadań. W skład arkusza maturalnego z geografii wchodzą zarówno zadania zamknięte, jak i otwarte, a na ich rozwiązanie maturzyści będą mieć 120 minut.

Fot. CKE

Matura 2016. GEOGRAFIA - najtrudniejsze zadania

Na maturze z geografii w 2014 roku najtrudniejsze okazały się dla maturzystów zadania wymagające wykonania obliczeń matematyczno-geograficznych na podstawie załączonej mapy (zaledwie 8 proc. poprawnych rozwiązań). Korzystanie z fotografii w celu identyfikacji skał również należało do najgorszych zadań na podstawowej maturze z geografii (13 proc. dobrych odpowiedzi).

Trzy lata temu matura zaskoczyła maturzystów zadaniem dotyczącym cech i warunków powstawania lodowców. Tylko 15 proc. maturzystów rozwiązało to zadanie. Scharakteryzowanie problemu występującego w danym środowisku geograficznym też należało do najtrudniejszych zadań na maturze z geografii.

Mało kto wykazał się maturze z geografii znajomością parków narodowych Polski (14 proc. dobrych odpowiedzi). W 2012 roku zabrakło maturzystom wiedzy na temat gleb i roślinności.

Matura 2016, geografia. Najprostsze zagadnienia na podstawie

Do najprostszych zadań na podstawowej maturze z geografii należały zadania wymagające odczytania informacji geograficznych zapisanych na mapie oraz formułowania prawidłowości na podstawie załączonej mapy. Odczytywanie wykresów i selekcja informacji też nie sprawiły problemów na maturze z geografii.

Matura 2016, GEOGRAFIA - odpowiedzi, zadania, arkusz CKE

Na oficjalne wyniki matur 2016 będzie trzeba poczekać do czerwca. Dlatego eksperci Edulandia.pl rozwiążą zadania maturalne tuż po publikacji oficjalnych arkuszy CKE, a każdy zaniepokojony maturzysta będzie mógł sprawdzić swój wynik. Maturzysto, sprawdź, jak napisałeś maturę z geografii 2016!

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Zobacz HARMONOGRAM!

Więcej o: