Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .
Matura 2016 z geografii w starej formie będzie przypominać maturę z zeszłego roku. Maturzyści nadal będą musieli rozwiązać około 30 zadań. W skład arkusza maturalnego z geografii wchodzą zarówno zadania zamknięte, jak i otwarte, a na ich rozwiązanie maturzyści będą mieć 120 minut.
Fot. CKE
Na maturze z geografii w 2014 roku najtrudniejsze okazały się dla maturzystów zadania wymagające wykonania obliczeń matematyczno-geograficznych na podstawie załączonej mapy (zaledwie 8 proc. poprawnych rozwiązań). Korzystanie z fotografii w celu identyfikacji skał również należało do najgorszych zadań na podstawowej maturze z geografii (13 proc. dobrych odpowiedzi).
Trzy lata temu matura zaskoczyła maturzystów zadaniem dotyczącym cech i warunków powstawania lodowców. Tylko 15 proc. maturzystów rozwiązało to zadanie. Scharakteryzowanie problemu występującego w danym środowisku geograficznym też należało do najtrudniejszych zadań na maturze z geografii.
Mało kto wykazał się maturze z geografii znajomością parków narodowych Polski (14 proc. dobrych odpowiedzi). W 2012 roku zabrakło maturzystom wiedzy na temat gleb i roślinności.
Do najprostszych zadań na podstawowej maturze z geografii należały zadania wymagające odczytania informacji geograficznych zapisanych na mapie oraz formułowania prawidłowości na podstawie załączonej mapy. Odczytywanie wykresów i selekcja informacji też nie sprawiły problemów na maturze z geografii.
Na oficjalne wyniki matur 2016 będzie trzeba poczekać do czerwca. Dlatego eksperci Edulandia.pl rozwiążą zadania maturalne tuż po publikacji oficjalnych arkuszy CKE, a każdy zaniepokojony maturzysta będzie mógł sprawdzić swój wynik. Maturzysto, sprawdź, jak napisałeś maturę z geografii 2016!
Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .