Matura 2016, ANGIELSKI rozszerzony. Jak dobrze zdać maturę z angielskiego? [ZADANIA, ARKUSZE CKE, WYNIKI]

Matura 2016 z angielskiego na poziomie rozszerzonym właśnie trwa - zaczęła się 6 maja 2016 roku o 14.. Jakiego typu zadania mogą pojawić się na maturze 2016 z angielskiego rozszerzonego? Zapoznaj się z arkuszami, pytaniami i odpowiedziami do zadań z matury z angielskiego z poprzednich lat. Jeszcze dziś opublikujemy odpowiedzi do matury z angielskiego na poziomie rozszerzonym. Podamy też oficjalne arkusze CKE i transkrypcje do nagrań ze słuchu. Maturzysto, zobacz, jak napisałeś maturę 2016 z angielskiego rozszerzonego!

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2016" bez tajemnic.

Maturzysto, zobacz, jak zdałeś angielski rozszerzony [ODPOWIEDZI I ARKUSZE]

Matura 2016 z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - ODPOWIEDZI poziom podstawowy>>>

Matura 2016 z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - ARKUSZE, poziom podstawowy>>>

Matura 2016 ANGIELSKI: matura z języka obcego jest obowiązkowa

Maturzyści w 2016 roku obowiązkowo zdają maturę w części pisemnej na poziomie podstawowym z języka polskiego, matematyki i z języka obcego. Maturzyści muszą też przystąpić do egzaminu pisemnego na poziomie rozszerzonym z dowolnego przedmiotu dodatkowego. Maturę w części ustnej absolwenci muszą zdać z języka polskiego i z języka obcego nowożytnego.

Matura 2016 z angielskiego: angielski na poziomie rozszerzonym

Od zeszłego roku szkolnego CKE obowiązuje matura z angielskiego według nowych zasad. Na nowej maturze na poziomie rozszerzonym zdający będą mieli do rozwiązania tylko jeden, a nie dwa arkusze. Na rozwiązanie arkusza rozszerzonego matury z angielskiego uczniowie będą mieli 150 minut. Wcześniej na napisanie matury z angielskiego rozszerzonego maturzyści mieli 190 minut. Jeśli chodzi o wypowiedź pisemną, to od zeszłego roku maturzyści mają do wyboru dwa, a nie trzy tematy.

SPRAWDŹ OFICJALNE ARKUSZE I PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI!

Matura 2016 angielski: poziom rozszerzony - co sprawdzą zadania na maturze?

Matura z języka angielskiego zweryfikuje wiedzę i umiejętności maturzystów w trzech obszarach: rozumienia słuchanego tekstu, rozumienia pisanego tekstu i tworzenia pisemnej wypowiedzi. Na maturze 2016 z języka angielskiego maturzyści mogą się spodziewać zadań opartych na tekstach słuchanych oraz czytanych.

Fot. CKE

Fot. CKE

Fot. CKE

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2016" bez tajemnic.

Matura 2016 z angielskiego: harmonogram egzaminów ANGIELSKI

6 maja godz. 9.00 - język angielski, poziom podstawowy

6 maja godz. 14.00 - język angielski, poziom rozszerzony

6 maja - język angielski, poziom dwujęzyczny

Matura 2016 ANGIELSKI - ODPOWIEDZI, arkusz CKE

Po każdym egzaminie maturalnym odpowiedzi do testów będzie można sprawdzić w serwisie Edulandia.pl . Nasi eksperci będą rozwiązywać arkusze maturalne zaraz po tym, jak CKE opublikuje je na swojej stronie. Odpowiedzi do matury 2016 z angielskiego już niebawem, tymczasem zobacz rozwiązanie matury z angielskiego na podstawie!

Matura 2016 z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - ODPOWIEDZI poziom podstawowy>>>

Matura 2016 z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - ARKUSZE, poziom podstawowy>>>

Więcej o: