Matura 2016 ANGIELSKI rozszerzony - RELACJA NA ŻYWO! Co musisz umieć, żeby zdać maturę z angielskiego? [ZADANIA, ODPOWIEDZI, WYNIKI]

Matura 2016 z angielskiego 6 maja 2016 - to dziś! Zobacz wymagania, jakie stawia maturzystom CKE przed przystąpieniem do matury 2016 z angielskiego na poziomie rozszerzonym. Odpowiedzi do matury 2016 znajdziesz jeszcze dziś w serwisie Edulandia.pl. Sprawdź rozwiązania zadań i przekonaj się, jak poszła ci matura 2016 z angielskiego rozszerzonego. Prowadzimy relację na żywo z matury 2016 z angielskiego na poziomie rozszerzonym.

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2016" bez tajemnic.

Matura 2016 z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - ODPOWIEDZI poziom podstawowy>>>

Matura 2016 z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - ARKUSZE, poziom podstawowy>>>

Matura 2016 angielski rozszerzony - egzamin trwa! Jak go zdać?

Matura 2016 z języka angielskiego sprawdza, w jakim stopniu maturzysta opanował materiał z zakresu języka angielskiego, który został precyzyjnie określony w podstawie programowej kształcenia ogólnego.

Podstawa programowa dzieli stawiane maturzystom wymagania na ogólne i szczegółowe. Do wymagań ogólnych, którym muszą sprostać maturzyści, zaliczane są działania językowe składające się na kompetencję komunikacyjną opisaną w Europejskim Systemie Opisu kształcenia Językowego i określają nadrzędne cele kształcenia językowego. Wymagania szczegółowe rozwijają cele ogólne, m.in. wyznaczają zakres kształconych u maturzystów umiejętności, tematykę zadań oraz możliwe rodzaje tekstów wykorzystanych w procesie nauki języka angielskiego. Matura z angielskiego 2016 na poziomie rozszerzonym będzie miała większy stopień trudności niż na ta poziomie podstawowym.

Matura 2016 ANGIELSKI. Czego wymaga CKE?

Przed maturą 2016 z angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym maturzyści powinni zapoznać się z poniższą tabelkę i zapamiętać najważniejsze informacje, które są kluczowe dla każdej formy egzaminu z języka angielskiego.

Fot. CKE

embed

Fot. CKE

Matura 2016 z angielskiego: HARMONOGRAM egzaminów maturalnych z angielskiego

6 maja godz. 9.00 - język angielski, poziom podstawowy

6 maja godz. 14.00 - język angielski, poziom rozszerzony

Matura 2016 ANGIELSKI, odpowiedzi z poziomu podstawowego

Dziś o godzinie 9 maturzyści przystąpili do egzaminu maturalnego z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Na rozwiązanie arkuszy CKE z zadaniami z angielskiego mieli 120 minut. Jednak wielu abiturientów wychodziło z sal egzaminacyjnych nawet po 40 minutach! Jak twierdzą maturzyści, matura z angielskiego podstawowego była bardzo łatwa - wręcz banalna.

W arkuszach CKE z podstawowego angielskiego znalazł się m.in. fragment "Harry'ego Pottera". W ramach dłuższej wypowiedzi pisemnej należało napisać wiadomość e-mail do koleżanki z Anglii.

Matura 2016 z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - ODPOWIEDZI poziom podstawowy>>>

Matura 2016 z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - ARKUSZE, poziom podstawowy>>>

Matura 2016 ANGIELSKI - ODPOWIEDZI, przecieki, tematy, zadania

Po każdym egzaminie maturalnym odpowiedzi do testów będzie można sprawdzić w serwisie Edulandia.pl . Nasi eksperci zaczną rozwiązywać arkusze maturalne zaraz po tym, jak CKE opublikuje je na swojej stronie. Odpowiedzi matura 2016 angielski - sprawdzisz je jeszcze dziś po 14 w serwisie Edulandia.pl. Rozpoczniemy wtedy publikację przykładowych odpowiedzi do matury z angielskiego na poziomie podstawowym. Odpowiedzi, arkusze CKE, transkrypcje nagrań do matury 2016 z angielskiego - sprawdź, jak napisałeś maturę z angielskiego!

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2016" bez tajemnic.

Więcej o: