Egzamin gimnazjalny 2015: przedmioty przyrodnicze. Mamy już arkusze CKE i odpowiedzi!

Egzamin gimnazjalny 2015, cześć przyrodnicza: biologia, chemia, fizyka i geografia. Dziś o godz. 9 uczniowie pisali egzamin gimnazjalny z części matematyczno-przyrodniczej. Sprawdź, czy twoje odpowiedzi pokrywają się z odpowiedziami naszych ekspertów.

ODPOWIEDZI, PRZEDMIOTY PRZYRODNICZE SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI >>

OFICJALNE ARKUSZE, PRZEDMIOTY PRZYRODNICZE SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO OFICJALNE ARKUSZE >>

Egzamin gimnazjalny z części przyrodniczej - chemia, biologia, fizyka, geografia. Co sprawiło najwięcej problemów?

W tym roku na egzaminie gimnazjalnym pojawiły się wszystkie wymienione wyżej zagadnienia. Niektóre z nich okazały się wyraźnie trudniejsze od reszty. Sprawdźmy, co będzie wspominane jako zmora egzaminu gimnazjalnego 2015.

W tym roku uczniowie musieli poradzić sobie z trudnym zadaniem z zakresu fizyki. Stanęli oni przed zadaniem obliczenia zużywanej przez urządzenia mocy. Musieli wskazać, które z wymienionych urządzeń zużyje najwięcej mocy w określonym czasie.

Do najtrudniejszych zadań z chemii należały zadania dotyczące gęstości i substancji w próbówkach.

Zdania z geografii wymagały od gimnazjalistów znajomości położenia łańcuchów górskich. Musieli oni wskazać, która z kresek na mapie odpowiada położeniu Alp. Pojawiły się też pytania bliższe nam geograficznie. Uczniowie klas trzecich musieli odpowiedzieć na pytanie dotyczące zaludnienia województw.

Egzamin gimnazjalny z przyrody - walka o czas?

Na rozwiązanie testu gimnazjalnego z przyrody uczniowie mieli 60 minut. Według większości z nich jest to czas wystarczający na poradzenie sobie z zadaniami zamkniętymi. Trzymamy kciuki, by 90 minut, które dostają na rozwiązanie egzaminu gimnazjalnego z matematyki, też okazało się wystarczające.

Test gimnazjalny z przyrody - naprawdę trudny

Według gimnazjalistów próbne egzaminy gimnazjalne były wyraźnie łatwiejsze. Wstępna ocena jest więc jednoznaczna. Egzamin był naprawdę trudny, szczególnie zadania z fizyki i chemii. Jeden z gimnazjalistów stwierdza, że dużo się uczył i w ogóle się nie stresował, przewidując bardzo dobry wynik. Jednakże poziom egzaminu był na tyle wysoki, że teraz nie jest już pewien swojej wiedzy.

Inni gimnazjaliści wypowiadają się o egzaminie gimnazjalnym w podobnym tonie. Dominują pesymistyczne komentarze. Mamy nadzieję, że matematyka pozostawiła gimnazjalistów w lepszych nastrojach.

Egzamin gimnazjalny 2015 - co jeszcze czeka gimnazjalistów

Po dwóch dniach zmagań gimnazjaliści będą musieli jeszcze podejść do testu z wybranego języka obcego. W czwartek 23 kwietnia o godz. 9 zaczną pisać test na poziomie podstawowym, a o godz. 11 zmierzą się z poziomem rozszerzonym. Na rozwiązanie każdego z nich będą mieć po 60 minut. Na poziomie podstawowym będą rozwiązywać tylko zadania zamknięte. Test gimnazjalny na poziomie rozszerzonym zawiera zarówno pytania zamknięte, jak i otwarte.

Niewielu gimnazjalistów boi się tego egzaminu, a większość z nich spodziewa się naprawdę dobrych wyników. Egzamin gimnazjalny z matematyki wyraźnie pozostaje na pierwszym miejscu i nadal jest postrachem gimnazjalistów.

Języki obce zakończą trzy dni zmagań gimnazjalistów z egzaminami. Będą mogli w końcu odpocząć i zacząć się przygotowywać do nauki w liceum.

Zobacz wideo
Sądzę, że z części matematyczo-przyrodniczej otrzymam...