Egzamin gimnazjalny 2015. Sprawdź swoje wyniki na stronie OKE!

Egzamin gimnazjalny rozpocznie się już w przyszłym tygodniu, 21 kwietnia. Gdzie i kiedy można będzie sprawdzić wyniki? Czy pojawią się w sieci? Sprawdź!

Egzamin gimnazjalny 2015. Czym jest OKE?

OKE to Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - organ będący pod nadzorem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. OKE odpowiada za przygotowywanie i organizowanie zewnętrznego systemu oceniania sprawdziany szóstoklasistów, egzaminu gimnazjalnego, maturalnego czy zawodowego. Komisja działa od 1999 roku w ośmiu miastach: w Gdańsku, Jaworznie, Krakowie, Łomży, Łodzi, Poznaniu, Warszawie i we Wrocławiu. Obecnie rozważane jest utworzenie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Szczecinie.

Egzamin gimnazjalny 2015. Sprawdź wyniki w internecie

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2015 będą 19.06. Wyniki egzaminu gimnazjalnego będzie można sprawdzić w internecie. Jak? Na stronie OKE w Jaworznie należy kliknąć w "Serwisy", a następnie w "Serwis dla uczniów". Loginy i hasła do serwisu udostępnia dyrektor szkoły, w której uczeń przystąpił do egzaminu gimnazjalnego. Podobnie działają także strony reszty komisji.

Egzamin gimnazjalny: kiedy?

Egzamin gimnazjalny sprawdzający wiedzę przyszłych licealistów potrwa w dniach 21-23 kwietnia. 21 kwietnia o godz. 9.00 odbędzie się część humanistyczna, w której uczniowie rozwiążą testy z historii i wiedzy o społeczeństwie. Następnie gimnazjaliści przystąpią do egzaminu z języka polskiego. Drugi dzień to pisanie części matematyczno-przyrodniczej: najpierw testu z przedmiotów przyrodniczych, a o 11.00 z matematyki. Ostatniego dnia odbędzie się z języka obcego na poziomie podstawowym (9:00 ) i rozszerzonym (11:00 ).

Egzamin gimnazjalny 2015: kiedy termin powtórkowy?

Dla gimnazjalistów, którzy z jakichś przyczyn będą musieli ponownie podchodzić do egzaminu, CKE zaplanowała drugi termin testu: - część humanistyczna - 1 czerwca 2015 r. (poniedziałek), w tym: - z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie - godz. 9:00, - z zakresu języka polskiego - godz. 11:00, - część matematyczno-przyrodnicza - 2 czerwca 2015 r. (wtorek), w tym: - z zakresu przedmiotów przyrodniczych - godz. 9:00, - z zakresu matematyki - godz. 11:00, - język obcy nowożytny - 3 czerwca 2015 r. (środa), w tym: - na poziomie podstawowym - godz. 9:00, - na poziomie rozszerzonym - godz. 11:00.