Tańce i Łamańce - Dzień Języków Obcych w WSPiA

Konkurs każdy może śpiewać dla studentów i pracowników, warsztaty i konkursy językowe, prezentacje różnych kultur z pokazami i warsztatami tańca irlandzkiego, Broadway jazz i street dance oraz pokaz tańca orientalnego w wykonaniu studentki WSPiA tak zapowiada się program kolejnego "Dnia Języków Obcych w WSPiA. Impreza odbędzie się w najbliższą środę 15 kwietnia 2015 r. w Kampusie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie. Organizatorem "Dnia Języków Obcych" jest działający w WSPiA Zespół Języków Obcych.

"Dzień Języków Obcych" pod hasłem Tańce i Łamańce organizowany jest w Wyższej Szkole Prawa i Administracji od 2010 r. Celem imprezy jest zachęcenie studentów do nauki różnych języków. Ma również pokazać nowe, ciekawe i wesołe sposoby nauki. Jak tłumaczy Danuta Bałanda, kierownik Zespołu Języków Obcych w WSPiA "Tańce i Łamańce" cieszą się ogromną popularnością wśród studentów uczelni. - W naszym Dniu Języków Obcych co roku uczestniczy kilkuset studentów. Myślę, że dzieje się tak, ponieważ studenci w tym dniu mogą zobaczyć, jak w lekki, zabawny i interesujący sposób przekazać wiedzę, informacje i umiejętności. Co roku impreza składa się z części, w której organizujemy warsztaty językowe połączone z konkursami. Jedne z nich to właśnie łamańce językowe. Druga część to ciekawe i wesołe prezentacje różnych kultur. Dzięki temu nasi studenci mogą w trochę inny sposób podszkolić swój warsztat językowy - tłumaczy Danuta Bałanda.

Dodaje, że co roku podczas Dnia języków obcych swój taniec prezentowały lektorki współpracujące z WSPiA oraz studenci naszej Uczelni - W tym roku swoje umiejętności zaprezentują tylko studenci WSPiA, którzy swój specjalny taniec ćwiczą już od kilku tygodni. Lektorzy pokażą swoje inne talenty m.in. wokalne - mówi Danuta Bałanda, kierownik ZJO.

Tegoroczny "Dzień Języków Obcych" rozpoczną warsztaty językowe z Robem Deanem, trenerem anglojęzycznym oraz konkurs Tangue Twisters, czyli łamańce językowe. To wszystko działo się będzie w dużej Auli WSPiA.

Druga część imprezy zostanie zorganizowana w klubie studenckim WSPiA "Zemsta Docenta. Od godziny 11:00 studenci będą mogli uczestniczyć w części muzycznej pod nazwą You Can Sing & Dance. Na początek zaprezentowana zostanie kultura irlandzka. Swoje umiejętności pokażą: zespół taneczny Keraan oraz studencki zespół taneczny Celticrock. W kolejnych częściach wystąpi zespół taneczny Sensdance oraz Street Dance Crew. Oba zespoły przeprowadzą warsztaty tańca Broadway jazz i street dance. Podczas Dnia Języków Obcych w klubie studenckim "Zemsta Docenta" będzie można zobaczyć także pokaz tańca orientalnego w wykonaniu studentki WSPiA. W trakcie całej imprezy zorganizowany zostanie także konkurs You Can Sing, podczas które studenci i pracownicy WSPiA będą mogli zaprezentować swoje umiejętności wokalne oczywiście w językach obcych.

Dzień Języków Obcych pod hasłem "Tańce i łamańce" odbędzie się w najbliższą środę 15 kwietnia 2015 r. w Kampusie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie. Początek imprezy o 9:30.

Program "Dnia Języków Obcych" na wesoło

Aula 118

9.35 - 10.50 Warsztaty oraz łamańce językowe

9.35 - 10.30 Rob Dean - warsztaty trenera anglojęzycznego

10.30 - 10.50 Tangue Twisters - konkurs, ogłoszenie wyników

Klub studencki "Zemsta Docenta"

11.10 - 13.15 Część muzyczna: You Can Sing & Dance

11.10-12.00 motyw irlandzki

- zespół taneczny Keraan

- studencki zespół taneczny Celticrock

- You Can Sing - występy uczestników konkursu

12.00-12.30 motyw jazzowy

- zespół taneczny Sensdance

- warsztaty tańca Broadway jazz dla studentów

- You Can Sing - występy uczestników konkursu

12.30-13.15 motywy inne

- zespół taneczny Street Dance Crew

- warsztaty street dance dla studentów

- pokaz tańca orientalnego w wykonaniu studentki WSPiA

- You Can Sing - występy uczestników konkursu

13.15 ogłoszenie wyników konkursu You Can Sing