Egzamin gimnazjalny 2015, ODPOWIEDZI i oficjalne arkusze

Egzamin gimnazjalny 2015 już za nami. Odpowiedzi egzaminu gimnazjalnego 2015 r. znajdziecie w serwisie Edulandia.pl. Sprawdzaj z nami, jak napisałeś egzamin gimnazjalny 2015!

Egzamin gimnazjalny 2015: gdzie szukać odpowiedzi do egzaminu gimnazjalnego?

Eksperci Edulandii.pl rozwiązywali zadania z egzaminu gimnazjalnego zaraz po tym, gdy Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikuje arkusze egzaminacyjne. Przykładowe odpowiedzi do egzaminu gimnazjalnego zaczniemy publikować w serwisie Edulandia.pl każdego dnia po egzaminie, już ok. godz. 13.00.

Egzaminy gimnazjalne z poprzednich lat. Poćwicz przed zbliżającym się egzaminem gimnazjalnym. Sprawdź, jakich błędów się wystrzegać. Zbiór testów gimnazjalnych >>

Egzamin gimnazjalny 2015: jakie zadania były na egzaminie? Dzielcie się wrażeniami na naszym fanpage'u!

Uczniowie gimnazjów od miesięcy zastanawiali się, czym zaskoczy ich Centralna Komisja Egzaminacyjna. Wymieniają spostrzeżenia i obawy dotyczące egzaminu gimnazjalnego, którego wynik zadecyduje o przyjęciu do wymarzonej szkoły średniej. Również na naszym fanpage'u możecie dzielić się swoimi odpowiedziami, porozmawiać o zadaniach, które sprawiły wam największą trudność. Wsparcie 24 godziny na dobę!

"Czy znacie pytania?", "Gdzie można znaleźć przecieki?" - takie pytania można znaleźć na forach internetowych. Jeśli chodzi o przecieki, to zdecydowanie odradzamy otwieranie jakichkolwiek stron związanych z tymi tematami! Po pierwsze: to nieuczciwe. Po drugie: w plikach z domniemanymi "przeciekami" przeważnie znajdują się złośliwe wirusy! Po trzecie: w momencie, gdy przecieki pojawią się w internecie, CKE unieważni cały egzamin i będzie trzeba się stresować po raz kolejny.

Gimnazjalipsa! Egzamin gimnazjalny to koniec świata? Ratuj się na Facebooku! Polub nasz fanpage , na którym aż roi się od gimnazjalnych testów, plotek i porad, jak go przetrwać.

Egzamin gimnazjalny 2015: testy w zupełnie nowej formie

We wtorek gimnazjaliści napiszą część humanistyczną, w środę - część matematyczno-przyrodniczą, w czwartek natomiast część językową. Egzamin z części humanistycznej składa się z dwóch części. Pierwsza część to zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie, na którą uczniowie mają 60 minut. Druga część składa się z zadań z języka polskiego i trwa 90 minut. Podobnie wygląda egzamin z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Gimnazjaliści najpierw napiszą test z przedmiotów przyrodniczych (czas trwania to 60 minut), a później z matematyki (czas trwania to 90 minut). Natomiast egzamin z języków obcych składa się z dwóch poziomów: podstawowego (czas trwania - 60 minut) oraz rozszerzonego (czas trwania - 60 minut).

Egzamin gimnazjalny 2015: terminarz egzaminu gimnazjalnego ustalony przez CKE

- 21 kwietnia 2015 r. - Sprawdź swoją wiedzę: egzamin gimnazjalny 2015, język polski (oficjalne arkusze)

- 21 kwietnia 2015 r. - Sprawdź swoją wiedzę: egzamin gimnazjalny 2015, język polski (przykładowe odpowiedzi)

- 21 kwietnia 2015 r. - Sprawdź swoją wiedzę: egzamin gimnazjalny 2015, historia i wiedza o społeczeństwie (oficjalne arkusze)

- 21 kwietnia 2015 r. - Sprawdź swoją wiedzę: egzamin gimnazjalny 2015, historia i wiedza o społeczeństwie (przykładowe odpowiedzi)

- 22 kwietnia 2015 r. - Sprawdź swoją wiedzę: egzamin gimnazjalny 2015, matematyka (oficjalne arkusze)

- 22 kwietnia 2015 r. - Sprawdź swoją wiedzę: egzamin gimnazjalny 2015, matematyka (przykładowe odpowiedzi)

- 22 kwietnia 2015 r. - Sprawdź swoją wiedzę: egzamin gimnazjalny 2015, przedmioty przyrodnicze (oficjalne arkusze)

- 22 kwietnia 2015 r. - Sprawdź swoją wiedzę: egzamin gimnazjalny 2015, przedmioty przyrodnicze, (przykładowe odpowiedzi)

- 23 kwietnia 2015 r. - Sprawdź swoją wiedzę: egzamin gimnazjalny 2015, język angielski, poziom podstawowy (oficjalne arkusze)

- 23 kwietnia 2015 r. - Sprawdź swoją wiedzę: egzamin gimnazjalny 2015, język angielski, poziom podstawowy (przykładowe odpowiedzi)

- 23 kwietnia 2015 r. - Sprawdź swoją wiedzę: egzamin gimnazjalny 2015, język niemiecki, poziom podstawowy (oficjalne arkusze)

- 23 kwietnia 2015 r. - Sprawdź swoją wiedzę: egzamin gimnazjalny 2015,jezyk angielski, poziom rozszerzony (oficjalne arkusze)

23 kwietnia 2015 r. - Sprawdź swoją wiedzę: egzamin gimnazjalny 2015, język angielski, poziom rozszerzony (przykładowe odpowiedzi)

- 23 kwietnia 2015 r. - Sprawdź swoją wiedzę: egzamin gimnazjalny 2015, język niemiecki, poziom rozszerzony (oficjalne arkusze)

- 23 kwietnia 2015 r. - Sprawdź swoją wiedzę: egzamin gimnazjalny 2015, język niemiecki, poziom rozszerzony (przykładowe odpowiedz)

Egzamin gimnazjalny 2015 z poszczególnych części we wszystkich szkołach w Polsce przeprowadzony będzie w tym samym dniu i o tej samej godzinie. Termin egzaminu wyznacza i ogłasza z wyprzedzeniem Centralna Komisja Egzaminacyjna. Przystąpienie do egzaminu gimnazjalnego to konieczny warunek ukończenia gimnazjum.

Egzamin gimnazjalny 2015 potrwa 3 dni. We wtorek (21 kwietnia) uczniowie napisali część humanistyczną, w środę zmierzą z (22 kwietnia) częścią matematyczno-przyrodniczą, w czwartek (23 kwietnia) częścią językową.

Egzamin gimnazjalny 2015: kiedy wyniki egzaminu?

Każdy zdający otrzyma zaświadczenie o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego. Dla każdego z powyższych zakresów będą podane dwie liczby: wynik procentowy oraz wynik centylowy.

Wynik procentowy to odsetek punktów zaokrąglony do liczby całkowitej.

Wynik centylowy to zaokrąglony odsetek liczby gimnazjalistów, którzy uzyskali z danego zakresu wynik taki sam lub niższy niż zdający.

Na przykład zdający, którego wynik centylowy w zakresie matematyki wynosi 65, dowie się, że 65 proc. wszystkich gimnazjalistów uzyskało za zadania matematyczne wynik taki sam jak on lub niższy, a 35 proc. gimnazjalistów uzyskało wynik wyższy.

Prace gimnazjalistów sprawdzane będą przez egzaminatorów, a wyniki zostaną przesłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną (OKE). W dniu zakończenia roku szkolnego wraz ze świadectwami szkolnymi uczniowie uzyskają też zaświadczenie o wynikach egzaminu gimnazjalnego.

Zobacz wideo
Najbardziej obawiam się egzaminu gimazjalnego 2015 z: