Steve Jobs i jego fenomen

Kim jest Steve Jobs, wszyscy bardzo dobrze wiedzą. Szef Apple na zawsze wpisał się w historię m.in. poprzez stworzenie iMaca, Ipoda i innych urządzeń, które ułatwiają życie wielu ludziom. Poznaj najważniejsze fakty z życia legendarnego twórcy Apple.

Steve Jobs: początki kariery

Steve Jobs urodził się 24 lutego1955 w San Francisco a zmarł 5 października 2011 roku. Studiował na Uniwersytecie Amerykańskim w Bejrucie. Swoją naukę Jobs kontynuował w USA. Jobs był jedną z pierwszych osób, który dostrzegła ogromny potencjał w wynalazku laboratoriów firmy Xerox, czyli środowisku graficznymi w myszy komputerowej. Dzięki temu sukces odniosły później komputery Macintosh oraz ich graficzny system operacyjny Mac OS. Steve Jobs był twórcą firmy NeXT Inc. W późniejszym czasie firma ta została przejęta przez Apple Computer Inc, obecnie znanej jako Apple.

Jobs: adopcja i weganizm

Mały Steve zaraz po urodzeniu został adoptowany przez Paula i Clarę Jobsów z Kalifornii. Jego siostrą była pisarka Mona Simpson. W młodości Steve był weganinem i niezwykle zwracał uwagę na to, co jadł. Później Jobs zrezygnował z weganizmu, tłumacząc, że "będzie jadł takie same świństwa, co wszyscy".

Jobs: twórca Apple'a

W 1976 roku Steve Jobs wspólnie ze Steve'em Wozniakiem założył firmę Apple. Ich największe produkcje to Apple I, Apple II oraz Apple III. Przez długi czas Jobs szukał swojego miejsca na rynku i dopiero po wprowadzeniu iMaca w 1997 roku jego kariera nabrała tempa. iMac był komputerem, w którym duży nacisk kładziono na wygląd, ale oprócz tego posiadał także wiele możliwości technicznych. Urządzenie fenomenalnie wpisało się w oczekiwania użytkowników. Wychodząc naprzeciw potrzebom konsumentów, Steve Jobs stworzył także odtwarzacz iPod, internetowy sklep muzyczny iTunes Store, telefon komórkowy iPhone oraz tablet iPad.

Kiedy Jobs umarł...

Informacja o śmierci Steve'a Jobsa wstrząsnęła całym światem. O jego śmierci pisały niemal wszystkie media. Jobs od lat walczył z rzadką odmianą raka trzustki i tę walkę przegrał. Kondolencje rodzinie i najbliższym składali przedstawiciele największych państw na świecie. - Był w panteonie amerykańskich wynalazców. Świat stracił wizjonera. To wymowne, że duża część ludzkości dowiedziała się o jego śmierci z urządzeń, które zaprojektował - mówił Barack Obama.

Steve Jobs i jego najpopularniejsze cytaty

Jobs zostawił po sobie także wiele cennych słów, które cytowane będą przez kolejne pokolenia. Przygotowaliśmy dla Was kilka najbardziej popularnych cytatów wypowiedzianych przez szefa Apple'a. Oto kilka z nich:

- Ci, którzy są wystarczająco szaleni, by myśleć, że są w stanie zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają.

- Świadomość tego, że pewnego dnia będę martwy jest jednym z najważniejszych narzędzi, jakie pomogły mi w podjęciu największych decyzji mojego życia. Prawie wszystko - zewnętrzne oczekiwania wobec Ciebie, duma, strach przed wstydem lub porażką - wszystkie te rzeczy są niczym wobec śmierci. Tylko życie jest naprawdę ważne. Pamiętanie o tym, że kiedyś umrzesz jest najlepszym sposobem jaki znam na uniknięcie myślenia o tym, że masz cokolwiek do stracenia. Już teraz jesteś nagi. Nie ma powodu, dla którego nie powinieneś żyć tak, jak nakazuje ci serce.

- Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem. Nie wpadajcie w pułapkę dogmatów, żyjąc poglądami innych ludzi. Nie pozwólcie, żeby hałas cudzych opinii zagłuszył wasz własny wewnętrzny głos. I najważniejsze -miejcie odwagę kierować się sercem i intuicją.

Więcej o: