Akademia Europejska Dariusza Rosatiego. Bezpłatny kurs dla maturzystów po raz 9. w Łazarskim

Myślisz o studiach społecznych, prawie lub stosunkach międzynarodowych? Chcesz rzetelnie przygotować się do matury z WOS-u? Uczelnia Łazarskiego zaprasza na Akademię Europejską Dariusza Rosatiego - bezpłatny kurs dla maturzystów przygotowujący do matury z wiedzy o społeczeństwie. Uroczysta inauguracja oraz pierwsze zajęcia już 21 lutego.

Powtórka przed maturą

Program Akademii został opracowany pod kątem wymogów egzaminu maturalnego.

Każde spotkanie składa się z wykładu wprowadzającego i części warsztatowej. Program pozwala powtórzyć niezbędne na maturze wiadomości z zakresu prawa, społeczeństwa, polityki i stosunków międzynarodowych. Ponadto uczestnicy kursu dowiedzą się, jak wykorzystać nabytą wiedzę do rozwiązywania różnego typu zadań maturalnych.

- Bezpłatny kurs pozwala licealistom usystematyzować swoją wiedzę, a tym samym zwiększyć szansę uzyskania dobrego wyniku na maturze. To z kolei może pomóc przyszłym studentom w zdobyciu wymarzonego indeksu - mówi prof. dr hab. Dariusz Rosati, były Minister Spraw Zagranicznych, wykładowca Uczelni Łazarskiego. - Akademia Europejska sprzyja kształtowaniu umiejętności i postaw obywatelskich, które umożliwiają młodym ludziom odpowiedzialne uczestnictwo w życiu publicznym - podkreśla inicjator kursu.

Świat współczesnej polityki bez tajemnic

Tematyka wykładów będzie dotyczyć m.in. takich obszarów, jak geneza, atrybuty i funkcje państwa, społeczeństwo polskie, jego struktura i problemy, ustrój Rzeczpospolitej Polskiej, ideologie i doktryny polityczne, stosunki międzynarodowe oraz miejsce Polski w Europie.

- Zajęcia są prowadzone przez doświadczonych nauczycieli. Kurs pozwala uporządkować wiedzę oraz ułatwia zrozumienie zależności występujących we współczesnym świecie - komentuje Marta Chmielewska, koordynatorka programu z Uczelni Łazarskiego. - Do tej pory uczestniczyło w nim ponad 1,6 tys. maturzystów. Wysoka frekwencja potwierdza zarówno zainteresowanie licealistów udziałem w Akademii, jak i potrzebę organizacji tego typu przedsięwzięć edukacyjnych. Cieszymy się tak dużą popularnością kursu - podsumowuje.

Wykłady znanych osobistości

Akademia Europejska odbędzie się po raz dziewiąty. Program tegorocznej edycji obejmuje cykl pięciu spotkań. Wykład inauguracyjny poświęcony zagadnieniu demokracji wygłosi prof. dr hab. Dariusz Rosati. Dotychczas w ramach Akademii Europejskiej wykłady prowadzili m.in. Prezydent Aleksander Kwaśniewski, prof. dr hab. Leszek Balcerowicz, Tadeusz Mazowiecki, prof. Bronisław Geremek, sędzia Jerzy Stępień, Tomasz Lis, Jacek Żakowski czy Jurek Owsiak.

Zajęcia odbywają się w Uczelni Łazarskiego w soboty. Zaplanowane terminy zajęć to: 21 lutego, 7 marca, 21 marca, 11 kwietnia i 25 kwietnia. Po zakończeniu kursu maturzyści otrzymują certyfikaty ukończenia Akademii Europejskiej.

Więcej informacji o bezpłatnym kursie znajduje się na stronie www.akademiaeuropejska.eu oraz na fanpage'u Uczelni Łazarskiego na Facebooku, gdzie można dołączyć do wydarzenia . Maturzystów zainteresowanych udziałem zapraszamy do wypełnienia formularza online .

Patronem medialnym wydarzenia jest warszawska gazeta licealna "W ogóle".

Więcej o: