Weź udział w 20. edycji ogólnopolskiego konkursu MAM Forum Pismaków!

Piszesz teksty, prowadzisz gazetę szkolną, robisz zdjęcia a może kręcisz filmy? Weź udział w konkursie Forum Pismaków i zmierz się z najlepszymi!

Forum Pismaków to ogólnopolski konkurs mediów szkolnych organizowany już od 20 lat. Co roku najlepsze gazety szkolne, a także fotografowie, młodzi filmowcy i dziennikarze spotykają się na trzydniowym finale by wziąć udział w warsztatach, a przede wszystkim, by wymienić się doświadczeniami i uczyć od siebie wzajemnie.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Konkurs podzielony jest na kilka kategorii: - gazety tworzone przez uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, - gazety tworzone przez gimnazjalistów, - gazety tworzone przez uczniów szkół średnich. Dodatkowo przewidziano również kategorie indywidualne: - reportaż, - wywiad, - fotografia, - film.

Tematy przewodnie konkursu

Szkołom podstawowym proponujemy temat ogólny - "Jak wyglądałby świat, w którym nie byłoby pieniędzy?" Czy byłby lepszy? Czy ludzie byliby bardziej szczęśliwi? Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają, ale przecież istnieją już tak długo, więc może jednak są nam niezbędne?

Gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne zachęcamy do znacznie bardziej praktycznej i zasadniczej dyskusji na temat: "Czy lepiej jest oszczędzać, czy pożyczać?" Pytanie to nie dotyczy tylko dużych zobowiązań finansowych w skali każdego gospodarstwa domowego jakim jest zakup mieszkania, przed takim pytaniem stają codziennie miliony osób. Warto poznać recepty innych, warto porozmawiać z osobami posiadającymi gruntowną wiedzę, wreszcie warto zadać sobie to pytanie przed wejściem w dorosłość.

Finał konkursu

Laureaci konkursu zostaną zaproszeni na uroczysty finał połączony z warsztatami, który zostanie zorganizowany w Katowicach w czerwcu tego roku. Gala finałowa odbędzie się 13.06.2015 r.

Gdzie szukać informacji?

Wszystkie informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie www.forumpismakow.pl Tam też można zapoznać się z regulaminem i zarejestrować swoje uczestnictwo.

Wspierają nas

Patronat medialny nad konkursem objęli: Polska Agencja Prasowa, miesięcznik Forbes, portal Edulandia.pl, Radio Kampus, tygodnik Outro i portal Działasz.pl i Europejski Portal Młodzieżowy.