Młodzi filmowcy kręcą teledyski!

Uczestnicy 8 edycji projektu Film na Horyzoncie tworzą klipy do piosenek Meli Koteluk, Piotra Bukartyka i Vienia z Molesty.

Film na horyzoncie to całoroczny internetowy kurs tworzenia filmów dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych organizowany przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Podczas tegorocznej edycji projektu, wśród innych zadań - między innymi - tworzenia remaków filmowych scen oraz making offów z planu, uczestnicy mają możliwość stworzenia swoich pierwszych teledysków. Ambasadorami projektu są znani polscy muzycy: Mela Koteluk, Piotr Bukartyk i Vienio z Molesty. Artyści użyczają swoich piosenek i zachęcają młodych filmowców do stworzenia filmowych klipów. Najlepsze z nich będą promowane również na funpageach muzyków!

"Teledysk też jest rodzajem filmu. Zwłaszcza współcześnie powstaje wiele takich wideoklipów, które w ciągu 2-3 minut opowiadają prawdziwie filmowe historie, wykorzystując do tego niezwykle rozbudowane i przemyślane środki wyrazu." - mówi koordynatorka 8 edycji Filmu na Horyzoncie Paulina Haratyk. "W tym zadaniu liczymy również na wsparcie publiczności, która może głosować na najciekawszy i najbardziej oryginalny klip" - dodaje.

Do wyłonienia najlepszych teledysków spośród wszystkich stworzonych przez uczestników Filmu na Horyzoncie niezbędne są głosy widzów. Wszystkie stworzone podczas projektu teledyski ukażą się na stronie internetowej projektu www.filmnahoryzoncie.com.pl do 6 lutego. Głosowanie widzów jest niezwykle proste. Wystarczy wejść na stronę, kliknąć w ikonkę "głosowanie", obejrzeć teledyski biorące udział w projekcie i oddać głos na najlepszy z nich.

Ekipy młodych filmowców, które zdobędą najwięcej głosów publiczności otrzymają nagrody ufundowane przez partnera projektu T-mobile Polska.

Głosowanie potrwa od 9 do 13 lutego.

Projekt realizowany we współpracy z mgazynem FILMPRO.

Więcej o projekcie:

www.filmnahoryzoncie.com.pl

www.facebook.com/nhef

na funpagu nhef działa również grupa dyskusyjna filmu na horyzoncie

Linki do filmów promocyjnych z Ambasadorami:

Mela Koteluk:

 

Piotr Bukartyk:

 

Vienio: