Financial Times przedstawił ranking najlepszych uczelni ekonomicznych świata. Wśród nich są dwie uczelnie z Polski

Financial Times opublikował listę najlepszych uczelni ekonomicznych świata. Na pierwszym miejscu znalazł się London Business School. Nie zabrakło polskich akcentów - w zestawieniu znalazły się SGH i Akademia Leona Koźmińskiego.

Ranking Financial Times opublikowano dziś już po raz 11. Jak zauważyli twórcy rankingu, uczelnie biznesowe stają się kolebką innowacyjności biznesowej i technologicznej.

80 najlepszych ekonomicznych szkół wyższych zostało ocenionych na podstawie kilku kategorii - oceniano zarobki absolwentów studiów magisterskich (master), zarobki po studiach MBA, pozycję w rankingu w poprzednich latach czy ilość programów MBA (tzw. full time MBA).

Wielka Brytania tryumfuje

Wśród 80 ocenionych szkół wyższych, które zostały uwzględnione w rankingu, aż 21 reprezentuje Wielką Brytanię, a 19 - Francję. Pierwsze miejsce zajęła London Business School, a drugie - francuskie HEC Paris, Na trzecim miejscu znalazła się hiszpańska IE Business School. Wysoko w rankingu znalazła się także szwajcarska IMD (9. miejsce) i University of Oxford: Said (10. miejsce).

Dwie polskie uczelnie w rankingu

W rankingu zostały uwzględnione dwie polskie uczelnie - Szkoła Główna Handlowa, która znalazła się na 77. miejscu i Akademia Leona Koźmińskiego, która uplasowała się na wysokim 41. miejscu.

- "Mamy też programy prowadzone wspólnie z uczelniami zagranicznymi, co daje studentom możliwość uzyskania dwóch dyplomów - polskiego i zagranicznego oraz stwarza szansę na studiowanie roku lub semestru w partnerskiej uczelni" - mówi prof. Witold Bielecki z Akademiii Leona Koźmińskiego.

Poniżej lista 20. najlepszych uczelni ekonomicznych na świecie. Pełen ranking dostępny jest na stronach Financial Times.

Miejsca 1-10

1. London Business School - Wielka Brytania

2. HEC Paris - Francja

3. IE Business School - Hiszpania

4. Esade Business School - Hiszpania

5. Insead - Francja

6. University of St Gallen - Szwajcaria

7. Iese Business School - Hiszpania

8. SDA Bocconi - Włochy

9. IMD - Szwajcaria

10. University of Oxford: Said - Wielka Brytania

Miejsca 11-19

11. Rotterdam School of Management, Erasmus University - Holandia

12. ESCP Europe - Francja, Wielka Brytania, Niemcy, Hiszpania, Włochy

13. Imperial College Business School - Wielka Brytania

14. EMLyon Business School - Francja

15. Essec Business School - Francja

16. Vlerick Business School - Belgia

17. Edhec Business School - Francja

18. Mannheim Business School - Niemcy

19. City University: Cass - Wielka Brytania

19. Warwick Business School - Wielka Brytania

Więcej o: