Matura próbna z Operonem 2014/2015: już jutro egzamin z języka francuskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym! Arkusze i przykładowe odpowiedzi znajdziecie w serwisie Edulandia.pl

Już jutro uczniowie ostatnich klas szkół średnich napiszą zmierzą się z próbnym egzaminem z Operonem z języka francuskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Arkusze i przykładowe odpowiedzi do matury próbnej z Operonem 2014/2015 znajdziecie w serwisie Edulandia.pl

MATERIAŁ PARTNERA Próbna Matura z Operonem to jeden z elementów skutecznego, sprawdzonego, kompletnego i celowo skomponowanego przez Wydawnictwo Operon zestawu kroków i narzędzi dla nauczyciela i ucznia mającego na celu pomóc w przygotowaniach do matury. Aby poznać wszystkie elementy programu Matura z Operonem i rozpocząć przygotowania do matury już dziś, wejdź na: www.gieldamaturalna/matura

Jak będzie przebiegał próbny egzamin maturalny z Operonem?

Już jutro (27 listopada) o godzinie 9:00 rozpocznie się próbna matura z Operonem 2014/2015 z języka francuskiego na poziomie podstawowym. Próbna matura z języka francuskiego z Operonem na poziomie podstawowym potrwa 120 minut.

O godzinie 14:00 maturzyści przystąpią do próbnego egzaminu maturalnego z języka francuskiego na poziomie rozszerzonym. Na rozwiązanie arkusza w tej części przeznaczone jest 150 minut.

Czego można spodziewać się na próbnym egzaminie maturalnym z Operonem z języka francuskiego 2014/2015?

Podobnie jak w ubiegłych latach, matura z języka francuskiego na poziomie podstawowym sprawdzać będzie umiejętności rozumienia ze słuchu tekstów w języku obcym, na podstawie których maturzyści będą musieli odpowiedzieć na kilka pytań sprawdzających. W części podstawowej nagranie potrwa ok. 20 minutowe, a w części rozszerzonej - ok. 25 minut. Nagrania zostaną odtworzone dwukrotnie. Zawierać będą również przerwy, podczas których maturzyści mogą zapisać odpowiedzi.

W kolejnej części arkusza maturalnego, uczeń będzie musiał odpowiedzieć na pytania na podstawie załączonego tekstu pisanego oraz uzupełnić zdania lub krótkie teksty angielskimi strukturami leksykalno-gramatycznymi.

Ostatnie zadanie będzie polegało na napisaniu dłuższej wypowiedzi w języku francuskim. W zależności od poziomu egzaminu maturalnego, tekst będzie miał inną formę. Na poziomie podstawowym, maturzyści napiszą tekst użytkowy, czyli: list w formie tradycyjnej lub elektronicznej albo wiadomość z bloga lub forum internetowego, o długości od 80 do 130 słów. Na poziomie rozszerzonym, będzie wymagany tekst argumentacyjny, czyli: list formalny, rozprawka albo artykuł publicystyczny, o długości od 200 do 250 słów.

Kiedy odbędą się kolejne próbne egzaminy maturalne z Operonem?

Próbna matura z języka obcego nowożytnego z Operonem to trzeci z cyklu egzaminów próbnych. Egzaminy z języka francuskiego odbędą się w już jutro (27 listopada), a w piątek (28.11.) maturzyści zmierzą się z zadaniami z przedmiotów dodatkowych.

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2014" bez tajemnic. Nie daj się zaskoczyć ustnej maturze z języka polskiego 2015! Przykładowe pytania i odpowiedzi!

Więcej o: