Próbny egzamin gimnazjalny 2014/2015 z Operonem: już za tydzień (9.12.) część humanistyczna próbnego egzaminu gimnazjalnego!

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem 2014/2015 rozpocznie się już 9.12. W pierwszym dniu próbnego egzaminu gimnazjalnego uczniowie zmierzą się z zadaniami z przedmiotów humanistycznych: historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego.

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem 2014/2015 - część humanistyczna

Już w najbliższy wtorek (9.12.) uczniowie ostatnich klas gimnazjów rozwiążą arkusz egzaminacyjny z przedmiotów humanistycznych:

- o godzinie 9:00 rozpocznie się egzamin z historii i wiedzy o społeczeństwie, który potrwa 60 minut,

- po krótkiej przerwie, o godzinie 11:00 rozpocznie się egzamin z języka polskiego. Na rozwiązanie tego arkusza gimnazjaliści będą mieli do dyspozycji 90 minut.

Egzamin gimnazjalny 2014 - co znalazło się w tegorocznym arkuszu?

Na tegorocznym egzaminie gimnazjalnym z przedmiotów humanistycznych znalazły się pytania o walki gladiatorów, symbole religijne, architekturę, wielkie odkrycia geograficzne czy genealogię piastowską.

W arkuszu z języka polskiego gimnazjaliści musieli rozwiązać zadania zamknięte, otwarte, a także napisać rozprawkę na temat:

Ciekawość - ułatwia czy utrudnia życie? Napisz rozprawkę, w której uzasadnisz swoje stanowisko. Argumenty zilustruj przykładami z literatury.

Kiedy odbędą się kolejne próbne egzaminy gimnazjalne z Operonem?

Egzamin gimnazjalny z przedmiotów humanistycznych otworzy tegoroczną edycję próbnych egzaminów gimnazjalnych. W środę (10.12.) gimnazjaliści zmierzą się z zadaniami z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych - o godzinie 9:00 rozpocznie się godzinny egzamin z przedmiotów przyrodniczych, a o godzinie 11:00 z matematyki.

W czwartek (11.12.) gimnazjaliści rozwiążą zadania z języków obcych nowożytnych - gimnazjaliści mogą wybrać język angielski, niemiecki, francuski i rosyjski. O godzinie 9:00 odbędą się egzaminy na poziomie podstawowym, a o godzinie 11:00 na poziomie rozszerzonym.

Baza egzaminów maturalnych z poprzednich lat!- Poćwicz przed egzaminem gimnazjalnym 2015!

Zdajesz w tym roku egzamin gimnazjalny? Bądź z nami na Facebooku! Gimnazjalipsa - najlepszy przyjaciel gimnazjalisty. Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi.

Więcej o: