Matura próbna z CKE 2014/2015: DZIŚ egzamin z historii na poziomie rozszerzonym! Arkusze i przykładowe odpowiedzi znajdziecie w serwisie Edulandia.pl

Dziś uczniowie ostatnich klas szkół średnich zmierzą się z próbnym egzaminem z CKE z historii na poziomie rozszerzonym. Arkusze i przykładowe odpowiedzi do matury próbnej z CKE 2014/2015 znajdziecie w serwisie Edulandia.pl

Nie daj się zaskoczyć ustnej maturze z języka polskiego 2015! Przykładowe pytania i odpowiedzi!

Ile czasu potrwa dzisiejszy próbny egzamin maturalny z CKE?

Dziś rozpocznie się próbna matura z CKE 2014/2015 z historii na poziomie rozszerzonym. Próbna matura z historii z CKE na poziomie rozszerzonym potrwa 180 minut.

Czego można spodziewać się na próbnym egzaminie maturalnym z CKE z historii 2014/2015?

Podobnie jak w ubiegłych latach matura z historii na poziomie rozszerzonym wymagać będzie od ucznia wiedzy z historii Polski jak i świata, od starożytności po czasy współczesne. Egzamin maturalny podzielony jest na trzy części. Pierwsza część to w dużej mierze pytania testowe. Druga część egzaminu to udzielanie odpowiedzi na podstawie źródeł historycznych i własnej wiedzy. Trzecie część to pisanie wypracowania na jeden z wybranych tematów.

Co znalazło się w arkuszu matury 2014 z historii?

Część I:

Wiedza ogólna na temat wydarzeń historycznych od starożytności po czasy współczesne. Między innymi należało dopasować władców Polski do wydarzeń oraz opisać plakat z II wojny światowej.

Część II:

Źródła historyczne takie jak: fragment Pochwały Rzymu, fragment aktu konfederacji tyszowieckiej lub obraz Jana Matejki Rejtan. Upadek Polski.

Część III:

Wypracowania.

Temat 1.

Bić się czy nie bić? Scharakteryzuj i oceń postawy Polaków wobec zaborców w XIX wieku.

Temat 2.

Przystosowanie czy opór? Scharakteryzuj i oceń postawy Polaków wobec władzy komunistycznej w latach 1945 - 1956.

Baza egzaminów maturalnych z poprzednich lat!- Poćwicz przed zbliżającą się maturą 2014. Ćwiczenie czyni mistrza!

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2014" bez tajemnic.

Więcej o: