Matura próbna z CKE 2014/2015: DZIŚ egzamin z geografii na poziomie rozszerzonym!

Dziś uczniowie ostatnich klas szkół średnich zmierzą się z próbnym egzaminem z CKE z geografii na poziomie rozszerzonym. Arkusze i przykładowe odpowiedzi do matury próbnej z CKE 2014/2015 znajdziecie w serwisie Edulandia.pl

Nie daj się zaskoczyć ustnej maturze z języka polskiego 2015! Przykładowe pytania i odpowiedzi!

Ile czasu potrwa dzisiejszy próbny egzamin maturalny z CKE?

Dziś rozpocznie się próbna matura z CKE 2014/2015 z geografii na poziomie rozszerzonym. Próbna matura z geografii z CKE na poziomie rozszerzonym potrwa 180 minut.

Czego można spodziewać się na próbnym egzaminie maturalnym z CKE z geografii 2014/2015?

Podobnie jak w ubiegłych latach matura z geografii na poziomie rozszerzonym polegać będzie na umiejętności umiejscawiania obiektów na mapie oraz odczytywania map. Wymagana jest znajomość pochodzenia skał oraz ich struktury. Podstawą jest umiejętność odnajdywania państw, miast, rzek, jezior na mapach. Wymagana jest wiedza z dziedzin przemysłu, rolnictwa, usług i transportu. Do zestawu maturalnego dodawana jest kolorowa mapa, którą należy przeanalizować i odpowiedzieć na pytania.

Co znalazło się w arkuszu matury 2014 z geografii?

W maturze 2014 z geografii znalazły się takie zagadnienia jak: migracja ludności, odczytywanie informacji ze zdjęcia, znajomość nazw państw, transport, usługi, przemysł. Na podstawie map należało wskazać głównych producentów kawy. Pojawiło się także porównanie skał (granitu i bazaltu) oraz stopień zasolenia wody.

Baza egzaminów maturalnych z poprzednich lat!- Poćwicz przed zbliżającą się maturą 2014. Ćwiczenie czyni mistrza!

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2014" bez tajemnic.

Więcej o: