Matura próbna z CKE 2014/2015: DZIŚ egzamin z fizyki na poziomie rozszerzonym! Arkusze i przykładowe odpowiedzi znajdziecie w serwisie Edulandia.pl

Dziś uczniowie ostatnich klas szkół średnich zmierzą się z próbnym egzaminem z CKE z fizyki na poziomie rozszerzonym. Arkusze i przykładowe odpowiedzi do matury próbnej z CKE 2014/2015 znajdziecie w serwisie Edulandia.pl

Nie daj się zaskoczyć ustnej maturze z języka polskiego 2015! Przykładowe pytania i odpowiedzi!

Ile czasu potrwa dzisiejszy próbny egzamin maturalny z CKE?

Dziś rozpocznie się próbna matura z CKE 2014/2015 z fizyki na poziomie rozszerzonym. Próbna matura z fizyki z CKE na poziomie rozszerzonym potrwa 180 minut.

Czego można spodziewać się na próbnym egzaminie maturalnym z CKE z fizyki 2014/2015?

Podobnie jak w ubiegłych latach matura z fizyki na poziomie rozszerzonym polegać będzie na umiejętności przekształcania wzorów. Spodziewać się można wielu zadań, w których należy wykonać obliczenia oraz uzasadnić swoje zdanie. Od uczniów wymaga się znajomości zasad fizyki, w tym sił, fal, dźwięków, elektryczności, Układu Słonecznego itp.

Co znalazło się w arkuszu matury 2014 z fizyki?

Matura z fizyki podzielona była na siedem części, a każda z nich poświęcona była innemu zagadnieniu. Były to: spadające ciała, napęd MHD, zjawiska falowe, właściwości ogniwa, rozpad alfa, planety oraz dźwięki w powietrzu. Do każdego z problemów było podanych kilka zadań.

Baza egzaminów maturalnych z poprzednich lat!- Poćwicz przed zbliżającą się maturą 2014. Ćwiczenie czyni mistrza!

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2014" bez tajemnic.

Więcej o: