Matura próbna z CKE 2014/2015: DZIŚ egzamin z chemii na poziomie rozszerzonym!

Matura próbna z chemii już za nami. Dziś uczniowie ostatnich klas szkół średnich zmierzą się z próbnym egzaminem z CKE z chemii na poziomie rozszerzonym. Arkusze i przykładowe odpowiedzi do matury próbnej z CKE 2014/2015 znajdziecie w serwisie Edulandia.pl.

Nie daj się zaskoczyć ustnej maturze z języka polskiego 2015! Przykładowe pytania i odpowiedzi!

Matura próbna z chemii: ile czasu potrwa dzisiejszy próbny egzamin maturalny z CKE?

Dziś rozpocznie się próbna matura z CKE 2014/2015 z chemii na poziomie rozszerzonym. Próbna matura z chemii z CKE na poziomie rozszerzonym potrwa 180 minut.

Matura próbna z chemii: czego można spodziewać się na próbnym egzaminie maturalnym z CKE z chemii 2014/2015?

Podobnie jak w ubiegłych latach matura z chemii na poziomie rozszerzonym wymagać od ucznia będzie znajomości całości układu okresowego oraz umiejętności rozwiązywania równań reakcji chemicznych. Wymagana jest umiejętność przekształcania wzorów i wykorzystywania ich w zadaniach otwartych. Przed uczniem stoją takie wyzwania jak obliczanie liczby atomowej, stężenia, gęstości oraz rozrysowywanie reakcji chemicznych.

Matura próbna z chemii: co znalazło się w arkuszu matury 2014 z chemii?

Uczeń musiał się zmierzyć między innymi z opisywaniem osi wykresu, znajomością mas atomowych, rozpisywaniem równań na podstawie tekstu, wyliczaniem stężenia oraz dochodzeniem do poprawnych wniosków na podstawie przedstawionych eksperymentów lub reakcji.

Baza egzaminów maturalnych z poprzednich lat!- Poćwicz przed zbliżającą się maturą 2014. Ćwiczenie czyni mistrza!

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2014" bez tajemnic.

Więcej o: