Matura próbna z CKE 2014/2015: DZIŚ egzamin z biologii na poziomie rozszerzonym! Arkusze i przykładowe odpowiedzi znajdziecie w serwisie Edulandia.pl

Dziś uczniowie ostatnich klas szkół średnich zmierzą się z próbnym egzaminem z CKE z biologii na poziomie rozszerzonym. Arkusze i przykładowe odpowiedzi do matury próbnej z CKE 2014/2015 znajdziecie w serwisie Edulandia.pl

Nie daj się zaskoczyć ustnej maturze z języka polskiego 2015! Przykładowe pytania i odpowiedzi!

Ile czasu potrwa dzisiejszy próbny egzamin maturalny z CKE?

Dziś rozpocznie się próbna matura z CKE 2014/2015 z biologii na poziomie rozszerzonym. Próbna matura z biologii z CKE na poziomie rozszerzonym potrwa 180 minut.

Czego można spodziewać się na próbnym egzaminie maturalnym z CKE z biologii 2014/2015?

Zakres wymaganej wiedzy na poziomie rozszerzonym z biologii wymaga od ucznia znajomości budowy komórek, układów człowieka, budowy człowieka, zwierząt i roślin. Należy wykazać się szczegółową znajomością procesów i reakcji, które zachodzą w organizmach żywych. Formułowanie i wyciąganie wniosków jest bardzo ważną umiejętnością.

Co znalazło się w arkuszu matury 2014 z biologii?

Pojawiły się zadania zarówno opisowe jak i testowe. Uczeń musiał przedstawić reakcje zachodzące w liściach rośliny, znać funkcjonowanie układu krwionośnego oraz oddechowego. Musiał również uważnie odczytywać rysunki, które przedstawiały budowę lub reakcje zachodzące w komórkach i roślinach.

Baza egzaminów maturalnych z poprzednich lat!- Poćwicz przed zbliżającą się maturą 2014. Ćwiczenie czyni mistrza!

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2014" bez tajemnic.

Więcej o: