II Śląski Kongres Oświaty 

Już w poniedziałek w Katowicach zbiorą się dyrektorzy, nauczyciele, pedagodzy oraz psychologowie ze śląskich szkół i przedszkoli, by na Śląskim Kongresie Oświaty dyskutować m.in. na temat depresji u dzieci i dorosłych, agresji w szkole, praw ucznia czy o kształceniu umiejętności matematycznych , a także edukacji przez zachwyt. Sporo miejsca poświęcone zostanie autonomii szkół.

24 i 25 listopada 2014 r. odbywać się będzie II Śląski Kongres Oświaty. Wydarzenie doczekało się kolejnej edycji po ubiegłorocznym sukcesie. W tym roku w panelach, seminariach i warsztatach weźmie udział blisko 3000 osób.

Przez dwa dni, uczestnicy będą mogli spotkać się z naukowcami zgłębiającymi tematykę edukacji oraz wymieniać opinie na najważniejsze zagadnienia związane z nauczaniem.

Tegoroczne hasło Śląskiego Kongresu Oświaty - "Otwarta szkoła", dotyczy wizji szkoły bez uprzedzeń, dostępnej dla wszystkich uczniów, zarówno tych pełnosprawnych, jak i o różnym stopniu niepełnosprawności.

Kongres odbywać się będzie na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. To wspólne przedsięwzięcie JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia i śląskiego kuratora oświaty Stanisława Fabera.

Wydarzenie poprzedzi briefing prasowy, który odbędzie się w poniedziałek 24 listopada o godz. 9.00 w sali 24 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12).

Szczegółowe informacje na temat Kongresu są dostępne na stronie internetowej:www.slaskikongresoswiaty.us.edu.pl

Więcej o: