Matura próbna z Operonem 2014/2015: Dziś egzamin z wiedzy o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym!

Dziś próbny egzamin z Operonem z wiedzy o społeczeństwie. Arkusze i przykładowe odpowiedzi do matury próbnej z Operonem 2014/2015 znajdziecie w serwisie Edulandia.pl

Jak będzie wyglądał egzamin maturalny z wiedzy o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym?

Dziś o godzinie 9:00 rozpocznie się próbna matura z Operonem 2014/2015 z wiedzy o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym. Próbna matura z wiedzy o społeczeństwie z Operonem na poziomie rozszerzonym potrwa 180 minut.

Czego można spodziewać się na próbnym egzaminie maturalnym z Operonem z wiedzy o społeczeństwie 2014/2015?

Podobnie jak w ubiegłych latach matura z wiedzy o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym podzielona będzie na trzy części. Pierwsza część to test, w której uczeń musi się wykazać wiedzą na temat polityki i społeczeństwa, zaznaczając lub podając prawidłowe odpowiedzi. Druga część to korzystanie z tekstów źródłowych i ich analizowanie, którymi często są dokumenty takie jak umowy lub konstytucje. Trzecią częścią jest napisanie wypracowania na jeden z dwóch podanych tematów.

MATERIAŁ PARTNERA Próbna Matura z Operonem to jeden z elementów skutecznego, sprawdzonego, kompletnego i celowo skomponowanego przez Wydawnictwo Operon zestawu kroków i narzędzi dla nauczyciela i ucznia mającego na celu pomóc w przygotowaniach do matury. Aby poznać wszystkie elementy programu Matura z Operonem i rozpocząć przygotowania do matury już dziś, wejdź na: www.gieldamaturalna/matura

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2014" bez tajemnic.

Więcej o: