Matura próbna z Operonem 2014/2015: już jutro egzamin z geografii!

Już jutro uczniowie zmierzą się z próbnym egzaminem z Operonem z geografii. Arkusze i przykładowe odpowiedzi do matury próbnej z Operonem 2014/2015 znajdziecie w serwisie Edulandia.pl

Nie daj się zaskoczyć ustnej maturze z języka polskiego 2015! Przykładowe pytania i odpowiedzi!

Jak będzie wyglądał jutrzejszy egzamin maturalny z geografii?

Już jutro o godzinie 9:00 rozpocznie się próbna matura z Operonem 2014/2015 z geografii. Próbna matura z geografii z Operonem potrwa 180 minut.

Czego można spodziewać się na próbnym egzaminie maturalnym z Operonem z geografii 2014/2015?

Podobnie jak w ubiegłych latach matura z geografii na poziomie rozszerzonym polegać będzie na odczytywaniu zdjęcia z uwzględnieniem terminów geograficznych. Wymagana jest także znajomość er geograficznych oraz pochodzenie i struktury skał. Przyda się wiedza na temat sfer ziemi, atmosfery oraz wód. Obowiązkowa jest znajomość oraz czytanie różnego rodzaju map. Należy umieć wymieniać państwa, nazwy geograficzne, stolice, nazwy gór, mórz, jezior, zatok itp.

MATERIAŁ PARTNERA Próbna Matura z Operonem to jeden z elementów skutecznego, sprawdzonego, kompletnego i celowo skomponowanego przez Wydawnictwo Operon zestawu kroków i narzędzi dla nauczyciela i ucznia mającego na celu pomóc w przygotowaniach do matury. Aby poznać wszystkie elementy programu Matura z Operonem i rozpocząć przygotowania do matury już dziś, wejdź na: www.gieldamaturalna/matura

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2014" bez tajemnic.

Więcej o: