Matura próbna z Operonem 2014/2015: próbny egzamin z chemii

Już jutro uczniowie ostatnich klas liceów zmierzą się z próbnym egzaminem z Operonem z chemii na poziomie rozszerzonym. Arkusze i przykładowe odpowiedzi do matury próbnej z Operonem 2014/2015 znajdziecie w serwisie Edulandia.pl

Jak będzie wyglądał jutrzejszy egzamin maturalny z chemii?

Już jutro o godzinie 9:00 rozpocznie się próbna matura z Operonem 2014/2015 z chemii na poziomie rozszerzonym. Próbna matura z chemii z Operonem na poziomie rozszerzonym potrwa 180 minut.

Czego można spodziewać się na próbnym egzaminie maturalnym z Operonem z chemii 2014/2015?

Podobnie jak w ubiegłych latach matura z chemii na poziomie rozszerzonym wymagać od ucznia będzie znajomości układu okresowego, umiejętności rozwiązywania równań reakcji chemicznych. Potrzebna będzie znajomość kwasów oraz zasad, a także umiejętność rysowania wzorów elektronowych. Należy przygotować się na pytania testowe oraz pytania opisowe, w których dokonuje się obliczeń.

MATERIAŁ PARTNERA Próbna Matura z Operonem to jeden z elementów skutecznego, sprawdzonego, kompletnego i celowo skomponowanego przez Wydawnictwo Operon zestawu kroków i narzędzi dla nauczyciela i ucznia mającego na celu pomóc w przygotowaniach do matury. Aby poznać wszystkie elementy programu Matura z Operonem i rozpocząć przygotowania do matury już dziś, wejdź na: www.gieldamaturalna/matura

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2014" bez tajemnic.

Więcej o: