Matura próbna z Operonem 2014/2015: DZIŚ egzamin z biologii!

Dziś o godzinie 9:00 uczniowie zmierzą się z próbnym egzaminem z Operonem z biologii. Arkusze i przykładowe odpowiedzi do matury próbnej z Operonem 2014/2015 znajdziecie w serwisie Edulandia.pl

MATERIAŁ PARTNERA Próbna Matura z Operonem to jeden z elementów skutecznego, sprawdzonego, kompletnego i celowo skomponowanego przez Wydawnictwo Operon zestawu kroków i narzędzi dla nauczyciela i ucznia mającego na celu pomóc w przygotowaniach do matury. Aby poznać wszystkie elementy programu Matura z Operonem i rozpocząć przygotowania do matury już dziś, wejdź na: www.gieldamaturalna/matura

Ile czasu potrwa dzisiejszy próbny egzamin maturalny z Operonem?

Dziś o godzinie 9:00 rozpocznie się próbna matura z Operonem 2014/2015 z biologii. Próbna matura z biologii z Operonem potrwa 180 minut.

Czego można spodziewać się na próbnym egzaminie maturalnym z Operonem z biologii 2014/2015?

Zakres wymaganej wiedzy na poziomie rozszerzonym z biologii wymaga od ucznia znajomości budowy komórek, układów człowieka, budowy człowieka, zwierząt i roślin. Należy wykazać się szczegółową znajomością procesów i reakcji, które zachodzą w organizmach żywych. Uczeń powinien umieć przedstawiać wnioski i formułować je. Ważnym działem jest genetyka, która w większości przypadków pojawia się na maturach z biologii.

Co znalazło się w arkuszu matury 2014 z biologii?

Pojawiły się 34 zadania, w tym opisowe i testowe. Uczeń, między innymi musiał uporządkować etapy mitozy, przedstawić reakcje zachodzące w liściach rośliny, znać funkcjonowanie układu krwionośnego i oddechowego, wyjaśnić funkcję mioglobiny u ssaków wodnych, odczytywać z rysunków budowę i reakcje zachodzące w komórkach lub roślinach oraz historię życia na Ziemi.

Baza egzaminów maturalnych z poprzednich lat!- Poćwicz przed zbliżającą się maturą 2014. Ćwiczenie czyni mistrza!

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2014" bez tajemnic.

Więcej o: