Matura próbna z Operonem 2014/2015: już jutro egzamin z biologii!

Już jutro uczniowie ostatnich klas liceów napiszą zmierzą się z próbnym egzaminem z Operonem z biologii na poziomie rozszerzonym. Arkusze i przykładowe odpowiedzi do matury próbnej z Operonem 2014/2015 znajdziecie w serwisie Edulandia.pl

Jak będzie wyglądał jutrzejszy egzamin maturalny z biologii na poziomie rozszerzonym?

Już jutro o godzinie 9:00 rozpocznie się próbna matura z Operonem 2014/2015 z biologii na poziomie rozszerzonym. Próbna matura z biologii z Operonem na poziomie rozszerzonym potrwa 180 minut.

Czego można spodziewać się na próbnym egzaminie maturalnym z Operonem z biologii 2014/2015?

Podobnie jak w ubiegłych latach matura z biologii na poziomie rozszerzonym polegać będzie na znajomości budowy komórek, przyporządkowaniu zwierząt do ich gatunków lub gromad oraz znajomości ich budowy. Nie zabraknie pytań o rośliny - ich budowę, zakwitanie lub stosowania. Ważne są pytania opisowe, w których uczeń musi podać przykłady lub opisy procesów zachodzących w organizmach lub formułować i wyjaśniać własne wnioski. Warto zwrócić uwagę na genetykę oraz budowę ciała człowieka.

MATERIAŁ PARTNERA Próbna Matura z Operonem to jeden z elementów skutecznego, sprawdzonego, kompletnego i celowo skomponowanego przez Wydawnictwo Operon zestawu kroków i narzędzi dla nauczyciela i ucznia mającego na celu pomóc w przygotowaniach do matury. Aby poznać wszystkie elementy programu Matura z Operonem i rozpocząć przygotowania do matury już dziś, wejdź na: www.gieldamaturalna/matura

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2014" bez tajemnic.

Więcej o: