Próbna matura z języka polskiego: Operon 2014/2015

Za nami próbna matura 2014/2015 z Operonem! Zobacz arkusze i odpowiedzi!

MATERIAŁ PARTNERA Próbna Matura z Operonem to jeden z elementów skutecznego, sprawdzonego, kompletnego i celowo skomponowanego przez Wydawnictwo Operon zestawu kroków i narzędzi dla nauczyciela i ucznia mającego na celu pomóc w przygotowaniach do matury. Aby poznać wszystkie elementy programu Matura z Operonem i rozpocząć przygotowania do matury już dziś, wejdź na: www.gieldamaturalna/matura

Próbny egzamin maturalny z Operonem z języka polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym

Wczoraj o godzinie 9:00 maturzyści rozpoczęli próbny egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym. Na rozwiązanie arkusza uczniowie mieli do dyspozycji 170 minut. O godzinie 14:00 rozpoczęła się próbna matura z języka polskiego na poziomie rozszerzony, która trwała 180 minut.

Próbny egzamin z języka polskiego - jak wyglądał arkusz?

W zadaniu 1. uczniowie musieli odpowiedzieć na pytania na podstawie tekstu Małgorzaty Milewskiej-Stawiany pt. "Odlotowy i wypasiony, czyli o modnych ekspresywizmach". Pytania dotyczyły na przykład wyjaśnienia pojęcia "ekspresywizm".

 

Drugie zadanie dotyczyło tekstu Anny Patrzałkowej i Tadeusza Patrzałek pt. "Cenzura wobec literatury romantycznej".

Co znalazło się w arkuszu matury 2014 z języka polskiego?

Arkusz maturalny z maja 2014 zawierał pytania dotyczące tekstu Barbary Skargi "O miłości". Maturzyści musieli również napisać wypracowanie na jeden z dwóch tematów:

Temat 1.

Żołnierskie emocje bohaterów "Potopu" Henryka Sienkiewicza. Na podstawie przytoczonego fragmentu powieści omów stany emocjonalne, zachowania i sytuacje ukazanych w nim postaci.

Temat 2.

Na podstawie fragmentu "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego porównaj poglądy Poety i Gospodarza na temat poezji narodowej oraz przedstaw sądy bohaterów o Polakach.

Kiedy odbędą się kolejne próbne egzaminy maturalne z Operonem?

Próbna matura z języka polskiego z Operonem to pierwszy z cyklu egzaminów próbnych. W środę 26 listopada odbędzie się próbny egzamin z matematyki, w czwartek (27.11) z języków obcych nowożytnych, a w piątek (28.11.) maturzyści zmierzą się z zadaniami z przedmiotów dodatkowych.

Baza egzaminów maturalnych z poprzednich lat!- Poćwicz przed zbliżającą się maturą 2014. Ćwiczenie czyni mistrza!

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2014" bez tajemnic.

Więcej o: