Matura próbna z Operonem 2014/2015: matura próbna z Operonem z języka polskiego! Arkusze i przykładowe odpowiedzi do matury próbnej z Operonem

Matura próbna z Operonem z języka polskiego rozpoczęła się dziś o godz. 9. O godz. 14 rozpocznie się matura na poziomie rozszerzonym. Arkusze i przykładowe odpowiedzi do matury próbnej z Operonem 2014/2015 znajdziecie jutro o godz. 11 w serwisie Edulandia.pl.

Czego można się spodziewać na próbnym egzaminie maturalnym z Operonem z języka polskiego 2014/2015?

Podobnie jak w ubiegłych latach, matura z języka polskiego na poziomie podstawowym polegać będzie na przeczytaniu podanego tekstu (literackiego, publicystycznego), na podstawie którego maturzyści będą musieli odpowiedzieć na kilka pytań wymagających jedynie krótkich, zwięzłych odpowiedzi.

W kolejnej części arkusza uczeń będzie musiał napisać dłuższy tekst na jeden z dwóch podanych tematów.

Co znalazło się w arkuszu matury 2014 z języka polskiego?

Arkusz maturalny z maja 2014 r. zawierał pytania dotyczące tekstu Barbary Skargi "O miłości". Maturzyści musieli również napisać wypracowanie na jeden z dwóch tematów:

Temat 1.

Żołnierskie emocje bohaterów "Potopu" Henryka Sienkiewicza. Na podstawie przytoczonego fragmentu powieści omów stany emocjonalne, zachowania i sytuacje ukazanych w nim postaci.

Temat 2.

Na podstawie fragmentu "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego porównaj poglądy Poety i Gospodarza na temat poezji narodowej oraz przedstaw sądy bohaterów o Polakach.

Kiedy odbędą się kolejne próbne egzaminy maturalne z Operonem?

Próbna matura z języka polskiego z Operonem to pierwszy z cyklu egzaminów próbnych. W środę 26 listopada odbędzie się próbny egzamin z matematyki, w czwartek (27 listopada) z języków obcych nowożytnych, a w piątek (28 listopada) maturzyści zmierzą się z zadaniami z przedmiotów dodatkowych.

Baza egzaminów maturalnych z poprzednich lat!- Poćwicz przed zbliżającą się maturą 2015. Trening czyni mistrza!

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2015" bez tajemnic.

źródło: Okazje.info

Więcej o: