Próbna matura z Operonem: trwa właśnie matura próbna z języka polskiego.

O godzinie 9:00 rozpoczęła się próbna matura z Operonem z języka polskiego 2014/2015. O godzinie 14:00 rozpocznie się próbna matura z Operonem z języka polskiego na poziomie rozszerzonym.

Nie daj się zaskoczyć ustnej maturze z języka polskiego 2015! Przykładowe pytania i odpowiedzi!

Próbna matura z Operonem z języka polskiego

O godzinie 9:00 rozpoczęła się próbna matura z Operonem z języka polskiego na poziomie podstawowym. Egzamin potrwa 170 minut. O godzinie 14:00 rozpocznie się próbna matura z Operonem na poziomie rozszerzonym. Ten egzamin potrwa 180 minut.

Próbna matura z języka polskiego - arkusze

Podobnie jak w ubiegłych latach matura z języka polskiego na poziomie podstawowym polegać będzie na przeczytaniu podanego tekstu (literackiego, publicystycznego), na podstawie którego maturzyści będą musieli odpowiedzieć na kilka pytań wymagających jedynie krótkich zwięzłych odpowiedzi.

W kolejnej części arkusza uczeń będzie musiał napisać dłuższy tekst na jeden z dwóch podanych tematów.

Co znalazło się w arkuszu matury 2014 z języka polskiego?

Arkusz maturalny z maja 2014 zawierał pytania dotyczące tekstu Barbary Skargi "O miłości". Maturzyści musieli również napisać wypracowanie na jeden z dwóch tematów:

Temat 1.

Żołnierskie emocje bohaterów "Potopu" Henryka Sienkiewicza. Na podstawie przytoczonego fragmentu powieści omów stany emocjonalne, zachowania i sytuacje ukazanych w nim postaci.

Temat 2.

Na podstawie fragmentu "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego porównaj poglądy Poety i Gospodarza na temat poezji narodowej oraz przedstaw sądy bohaterów o Polakach.

Kiedy odbędą się kolejne próbne egzaminy maturalne z Operonem?

Próbna matura z języka polskiego z Operonem to pierwszy z cyklu egzaminów próbnych. W środę 26 listopada odbędzie się próbny egzamin z matematyki, w czwartek (27.11) z języków obcych nowożytnych, a w piątek (28.11.) maturzyści zmierzą się z zadaniami z przedmiotów dodatkowych.

Baza egzaminów maturalnych z poprzednich lat!- Poćwicz przed zbliżającą się maturą 2015. Ćwiczenie czyni mistrza!

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2015" bez tajemnic. MATERIAŁ PARTNERA Próbna Matura z Operonem to jeden z elementów skutecznego, sprawdzonego, kompletnego i celowo skomponowanego przez Wydawnictwo Operon zestawu kroków i narzędzi dla nauczyciela i ucznia mającego na celu pomóc w przygotowaniach do matury. Aby poznać wszystkie elementy programu Matura z Operonem i rozpocząć przygotowania do matury już dziś, wejdź na: www.gieldamaturalna.pl/

Więcej o: