Dlaczego warto studiować w Wielkiej Brytanii? Poradnik

Edukacja w Wielkiej Brytanii to najwyższa jakość, prestiż i pierwszy krok do międzynarodowej kariery. To także coś więcej - na brytyjskich uczelniach co 5 student jest obcokrajowcem, dzięki czemu życie studenckie będzie wyjątkowym doświadczeniem oraz pozwoli na nawiązanie sieci kontaktów z całego świata. 

Wysoka jakość nauki Cztery z sześciu najlepszych na świecie uczelni znajdują się w Wielkiej Brytanii. Z punktu widzenia pracodawców, pięć brytyjskich uczelni należy do dziesiątki najlepszych na świecie (QS World University Rankings 2012).

Wielka Brytania jest światowym liderem w zakresie badań naukowych (International Comparative Performance of the UK Research Base; BIS). Brytyjskie uczelnie inwestują w biblioteki, laboratoria komputerowe i naukowe, centra sportowe, studia teatralne i artystyczne. Liczba osób w grupach zajęciowych jest ograniczona w celu zapewnienia wszystkim dostępu do wyposażenia oraz zapewnienia wystarczającego czasu na rozmowy z wykładowcami.

Rozwój kariery

Szeroka oferta uczelni brytyjskich pozwala na uzyskanie umiejętności, kwalifikacji i kontaktów niezbędnych do osiągnięcia sukcesu w karierze zawodowej. Brytyjskie dyplomy naukowe cieszą się wysokim uznaniem na całym świecie. Dla pracodawców są gwarancją wysokich standardów akademickich.

Jednym z powodów, dla których pracodawcy cenią brytyjskie kwalifikacje, jest waga przykładana do rozwijania umiejętności potrzebnych w miejscu pracy. Wiele z oferowanych kursów powstaje we współpracy z biznesem i prowadzonych jest przez profesjonalistów związanych z przemysłem. Pozwala to na uzyskanie autentycznego doświadczenia przydatnego w przyszłej karierze. Wiele kursów oferuje w swoich ramach praktyki w sektorze biznesu, organizacji pozarządowych oraz sektorze publicznym.

Brytyjski styl nauczania zachęca do rozwoju kreatywnego myślenia, innowacji, umiejętności pracy w zespole i umiejętności liderskich. Są to cechy pożądane przez pracodawców na całym świecie.

Wielką Brytanię co roku odwiedza około 600 000 studentów i studentek z całego świata, aby doskonalić swoje umiejętności językowe. Pracodawcy zaś coraz bardziej interesują się absolwentami i absolwentkami władającymi wieloma językami i posiadającymi wielokulturowe doświadczenie.

Międzynarodowa perspektywa

Ponieważ Wielka Brytania jest społeczeństwem wielokulturowym, a brytyjskie kampusy są międzynarodowymi społecznościami, osoby podejmujące tam studia mają niepowtarzalną szansę na uzyskanie międzynarodowej perspektywy. W roku 2012 ponad 420 tysięcy studentów i studentek z ponad 200 krajów przyjechało do Wielkiej Brytanii by podjąć studia, dołączając do ponad 2 milionów brytyjskich studentów. Poznawanie nowych kultur, czas spędzony z przyjaciółmi i wykładowcami z całego świata są bezcennym doświadczeniem dla osób planujących karierę w międzynarodowych firmach.

Kultura anglosaska

Studiowanie w Wielkiej Brytanii to także świetna okazja do poznania wyjątkowej kultury kraju Szekspira. Literatura, film, sztuki wizualne, muzyka - to wszystko jest na wyciągnięcie ręki studentów. Wszystkie powody do studiowania w Wielkiej Brytanii

Więcej o: