Handel dziełami sztuki - zadanie dla specjalisty

Przed nami piękna rzeźba. Jak ocenić jej wartość? Jak odróżnić oryginał od falsyfikatu? Jakie regulacje prawne, krajowe i międzynarodowe, trzeba znać, żeby ją sprzedać? Jak wybrać odpowiedni dom aukcyjny? Jak wypromować naszą ofertę? Jak orientować się w tendencjach sztuki współczesnej obecnych na rynku? Studia podyplomowe Polski i międzynarodowy rynek sztuki w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie przygotują słuchaczy do zmierzenia się z tymi zadaniami.

Meandry sztuki współczesnej

Słuchacze poznają zagadnienia związane z problemami rynku sztuki, rozpatrywane pod kątem aktualnych uwarunkowań, mechanizmów, różnorodnych aspektów prawnych, społecznych i ekonomicznych. Podczas zajęć omówiona zostanie rola i znaczenie kreatorów rynku.

Przedmiotem studiów jest także analiza meandrów sztuki współczesnej dominującej obecnie na rynku, próba ich wyjaśnienia i zrozumienia.

Zajęcia prowadzą krajowi znawcy przedmiotu, analitycy rynku, praktycy, kuratorzy i krytycy, współtworzący rynek sztuki w Polsce i za granicą, a także ekspert Instytutu Sztuki Sothebys' w Londynie.

Rynek sztuki z różnych punktów widzenia

- "Kurs pozwala spojrzeć na rynek sztuki i poznać jego zagadnienia praktyczne z różnych punktów widzenia, które nie są uwzględniane w nauce akademickiej" - zauważa Irena Bal, autorka programu studiów podyplomowych Polski i międzynarodowy rynek sztuki w AFiBV, historyk sztuki, rzeczoznawca, biegła sądowa.

- "Omówimy rynek pod kątem współczesnych trendów w sztuce, nowych form wyrazu, fotografii kolekcjonerskiej, zagadnień sztuki video i art new media, rankingu galerii i wydarzeń artystycznych" - zachęca Irena Bal.

Studia dla zainteresowanych sztuką

Studia skierowane są do kolekcjonerów, pracowników antykwariatów i galerii, pracowników instytucji kulturalnych, menedżerów kultury, osób zawodowo związanych z rynkiem usług finansowo-prawnych, ekonomistów, ludzi młodych interesujących się współczesnym życiem artystycznym oraz do wszystkich miłośników sztuki.

Studia będą prowadzone w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Szczegółowe informacje na temat studiów można uzyskać pod numerem tel. 22 45 72 360, pisząc nastudiapodyplomowe@vistula.edu.pl lub na stronie www.vistula.edu.pl