Absolwent roku 2014

Teresa Domaszewska, studentka Politechniki Wrocławskiej, została finalistką w międzynarodowym konkursie Absolwent Roku 2014 organizowanym przez wyszukiwarkę ofert pracy Adzuna. Setki utalentowanych polskich studentów zgłosiło się do walki w konkursie, jednak to Teresa Domaszewska wygrała etap krajowy i zagwarantowała sobie uczestnictwo w finale wraz z kandydatami z Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii, Rosji oraz Brazylii. 

Wkrótce poznamy zwycięzcę Do konkursu zgłosiło się ponad 1,000 uczestników reprezentujących ponad 200 uczelni wyższych. Zwycięzca zostanie ogłoszony 15 września 2014 i otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5,000 zł, staż w wiodącej firmie (w tym eBay, L'Oreal, Google, Sony), "klinikę CV" z osobą ze świata biznesu oraz sesję mentorską 1-na-1. Rodowita wrocławianka Teresa Domaszewska studiowała biotechnologię farmaceutyczną, studia magisterskie ukończyła z wyróżnioną pracą dyplomową oraz nominacją do TOP10 absolwentów roku uczelni. Największym wyróżnieniem za zaangażowanie w działalność naukową był dla niej roczny staż na University of Virginia w Stanach Zjednoczonych. Pracowała wówczas nad opracowaniem nowych kandydatów na leki na chorobę tropikalną o nazwie denga oraz na grypę.

Lek na odporną gruźlicę

Teresa we wrześniu rozpoczyna doktorat, podczas którego pracować będzie nad nękającym kraje trzeciego świata i powracającym do Europy lekoopornym prątkiem gruźlicy. Jednak Teresa nie skupia się jedynie na świecie nauki, w trakcie studiów równie chętnie angażowała się w życie lokalnej społeczności. Była wolontariuszką Filharmonii Wrocławskiej, robiła wśród znajomych zbiórki rzeczy dla mającej siedzibę we Wrocławiu Fundacji Kairos, wykonywała wiele prac dorywczych. Szóstka finalistów oceniona zostanie przez panel jurorów, którzy wybiorą zwycięzcę w oparciu o odpowiedzi udzielone na pytania konkursowe. Absolwent Roku 2014 ogłoszony zostanie 15 września 2014.

 

Pozostali finaliści:

 

Wielka Brytania: Hannah Donkin - University of Sheffield,

 

Brazylia: Renato Tadeu Rodrigues - FACAMP, Campinas

 

Francja: Thomas Laszczynski - Pantheon-Sorbonne, Paryż

 

Holandia: Kirsten Romme - VU University, Amsterdam

 

Rosja: Ekaterina Mavrina - National Research University, Nizhny Novgorod

Talenty wyłaniają się z uniwersytetów

Andrew Hunter, współzałożyciel Adzuna , powiedział: "Przykłady tych utalentowanych absolwentów obrazują jak wiele wyjątkowego talentu wyłania się z uniwersytetów na całym świecie. Jest to przypomnienie o potrzebie wspierania absolwentów podczas ich pierwszych kroków w świecie pracy. Jesteśmy zachwyceni widząc tak imponujące profile finalistów i cieszymy się, że możemy pomóc młodym ludziom w odniesieniu sukcesu na wybranej ścieżce kariery i przyczynić się do polepszenia światowej gospodarki."

Więcej o: