Nowe technologie w nauce języka: grywalizacja i media społecznościowe

Jak najlepiej skutecznie uczyć się języka obcego? Znane powiedzenie "Trening czyni mistrza" nie straciło na swej aktualności, ale obecnie pojawiają się nowe narzędzia do ćwiczenia swoich umiejętności.

Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystywanie mechanizmów gier i mediów społecznościowych, poprzez grywalizację. Ten mechanizm wykorzystał British Council, który w swojej aplikacji "Brit it!" zachęca nie tylko do nauki języka angielskiego, ale także do poznawania brytyjskiej kultury. Motywacją są ciekawe nagrody!

"Brit it!"

Aplikacja "Brit it!" znajduje się na Facebooku i jest dostępna dla wszystkich jego użytkowników. Po rejestracji użytkownik wchodzi w świat brytyjskiej kultury wykonując misje i zadania związane z językiem angielskim i działalnością British Council w Polsce. Dzięki dzieleniu się swoimi osiągnięciami ze znajomymi, może uzyskać więcej punktów. Punkty są następnie zamienione na nagrody, poprzez aukcje. Do wygrania są m.in.: kurs języka angielskiego online od British Council; vouchery na egzaminy językowe; warsztaty na tematy związane z pracą zawodową po angielsku; gadżety British Council.

Misje i zadania dotyczą takich kwestii jak: studia w Wielkiej Brytanii, doskonalenie angielskiego w celach zawodowych, nauka angielskiego przez dzieci. Będą przeplatane informacjami na temat brytyjskiej kultury.

Jeśli chcesz:

- poznać język i kulturę Wielkiej Brytanii;

- wykazać się wiedzą i kreatywnością;

- wygrywać wyjątkowe nagrody od British Council,

ta aplikacja jest dla Ciebie!

Włącz się do gry na apps.facebook.com/brit-it .