MATURA poprawkowa: zobacz wszystkie odpowiedzi z matematyki i arkusze CKE

Sprawdź odpowiedzi do matury poprawkowej z matematyki. Przykładowe odpowiedzi z egzaminu maturalnego z matematyki znajdziesz w serwisie Edulandia.pl. Zobacz, czy twoje rozwiązania pokrywają się z odpowiedziami udzielonymi przez naszych ekspertów.

Oficjalne arkusze i przykładowe odpowiedzi do egzaminu maturalnego z matematyki. Sprawdź!

 

- Matura poprawkowa 2014 z matematyki - arkusze

 

- Matura poprawkowa 2014 z matematyki - przykładowe odpowiedzi

Egzamin poprawkowy z matematyki odbył się 26.08.2014, rozpoczął się o godzinie 9.00, maturzyści do swojej dyspozycji mieli 170 minut. W tym czasie musieli rozwiązać zadania zamknięte (które stanowiły większość arkusza) i zadania otwarte.

Matura poprawkowa - co znalazło się w arkuszu?

Maturzyści musieli zmierzyć się z zadaniami zamkniętymi, które stanowiły większą część arkusza (za każde zadanie można było zdobyć 1 punkt), na końcu arkusza egzaminacyjnego znalazło się kilka zadań otwartych o różnym stopniu trudności, za które maturzyści mogli zdobyć kilka punktów.

Sierpień okazał się dla maturzystów zdecydowanie szczęśliwszym miesiącem niż maj. Większość osób pisała matematykę i tylko nieliczni byli niezadowoleni. Panowało wśród nich przekonanie, że tym razem zdadzą. Deklarowali również, że majowe niepowodzenie było efektem tego, że niewiele czasu poświęcili wówczas na naukę.

- "Za dużo imprez, spotkań z ludźmi " - opowiadali. W sierpniu zmienili tryb życia przynajmniej na chwilę i przyłożyli się do egzaminu.

Uczniowie byli niemal jednomyślni co do tego, czy należałoby znieść egzamin maturalny. Odpowiadali zdecydowane "nie" - chociaż zdarzali się i tacy, którzy uważali, że powinno się podnieść próg zdawalności. Większość osób była zgodna jednak, że obowiązkowa matura z matematyki nie jest konieczna i przydatna jest tylko dla osób, które swoją karierę wiążą z matematyką. Spora część maturzystów po maturze planuje iść na studia. Niektórzy zamierzają jednak zrobić sobie rok przerwy.

Matura poprawkowa - łatwa czy trudna?

Pierwsze wrażenia wychodzących z sal egzaminacyjnych maturzystów były pozytywne - większość z nich twierdziła, że matura poprawkowa była łatwiejsza niż egzamin, do którego podchodzili w maju.

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli matura bez tajemnic.

Więcej o: