Wolne miejsca na uczelniach. Sprawdź, gdzie jeszcze trwa rekrutacja!

Nie dostałeś się na wymarzony kierunek? Nic straconego! Uczelnie w całym kraju prowadzą drugi nabór. Sprawdź, na których uczelniach są jeszcze wolne miejsca.

Sprawdź, gdzie trwa dodatkowa rekrutacja! Lista wolnych miejsca na studiach. Nie przegap swojej szansy na indeks!

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji na studia wyższe. Osoby, które nie dostały się na wymarzony kierunek za pierwszym razem, będą mogły wziąć udział w drugim etapie rekrutacji.

Z myślą o nich stworzyliśmy listę wolnych miejsc na najbardziej popularnych kierunkach studiów. W zestawieniu uwzględniliśmy uczelnie państwowe i prywatne z całego kraju. Dodatkowa rekrutacja rozpoczęła się pod koniec lipca.

Demograficzne tsunami?

Uniwersytet Warszawski - ekonomia to numer 1

Uniwersytet Warszawski opublikował już wstępne podsumowanie tegorocznej rekrutacji - ponad 28 tys. osób zapisało się na studia na UW. Najpopularniejszym kierunkiem okazała się ekonomia, finanse, inwestycje i rachunkowość; informatyka i ekonometria. Na drugim miejscu uplasowało się prawo, trzecie miejsce to finanse, rachunkowość i ubezpieczenia, czwarte - filologia angielska.

Wolne miejsca na studia w województwie mazowieckim!

Uniwersytet Śląski - kandydaci postawili na prawo

Na Uniwersytecie Śląskim kierunkiem numer 1 okazało się prawo, na które zgłosiło się niemal dwa razy więcej kandydatów niż na drugi wśród najpopularniejszych kierunków, czyli na psychologię. Na trzecim miejscu uplasowała się administracja, na czwartym pedagogika.

Jeżeli spojrzeć na kierunki pod względem liczby kandydatów na jedno miejsce, w czołówce plasują się: reżyseria - 11,13 osoby na jedno miejsce, realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia - 11,0 osób na miejsce, filologia angielska, specjalność: tłumaczeniowa z językiem japońskim - 9,48 osoby na jedno miejsce.

Wolne miejsca na studia w województwie śląskim!

Uniwersytet Wrocławski - na pierwszym miejscu prawo

Również na Uniwersytecie Wrocławskim pierwsze miejsce wśród najpopularniejszych kierunków zajęło prawo. Drugie i trzecie miejsca zajęły kierunki humanistyczne: psychologia oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Na czwartym miejscu wśród najpopularniejszych kierunków znalazła się oryginalna pozycja - komunikacja wizerunkowa.

Wolne miejsca na studia w województwie dolnośląskim!

Uniwersytet Łódzki - najwięcej chętnych na prawo

Na Uniwersytet Łódzki na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie zgłosiło się w sumie 17 tys. 617 osób. To o ponad 3 tys. mniej niż w roku ubiegłym.

Najwięcej kandydatów jest na prawo - 1422 osoby, psychologię - 1045 osób, finanse i rachunkowość - 942 osoby, filologię angielską - 797 osób i administrację - 713 osób. Najtrudniej będzie się dostać na dziennikarstwo i komunikację społeczną, gdzie na jedno miejsce przypada ok. 8,15 kandydata.

Wolne miejsca na studia w województwie łódzkim!

Więcej informacji tutaj.

Więcej o: