Dyplom University of London bez opuszczania domu

Jak wielu maturzystów marzy zdobyciu dyplomu zagranicznej uczelni, ale paraliżuje ich strach przed nieznanym, rodzice nie pozwalają, brakuje finansów? Uczelnia Vistula wychodzi naprzeciw potrzebom studentów.

Zupełnie nowe podejście

"Edukacja wyższa starego typu poniosła porażkę. Nasze podejście jest inne od tego tradycyjnych uczelni" - tymi słowami dr hab. Krzysztofa Rybińskiego, rektora Uczelni Vistula, podsumować można to, co o uczelni powiedziane zostało na śniadaniu prasowym 10 lipca.

Uczelnia Vistula na konferencji ukazała się jako uczelnia innowacyjna i zupełnie inna niż wszystkie. Pojawiały się hasła, że w Vistuli nie ma wyścigu szczurów czy tradycyjnego ślęczenia nad książkami. Tutaj wykładowcy stawiają na nauczanie praktyczne. Słowa te mogą mieć pokrycie, gdyż wykładowcy Vistuli to osoby będące w swej dziedzinie ekspertami, m.in. były prezes NBP Krzysztof Rybiński czy były minister finansów Andrzej Olechowski.

Studia bez wyjeżdżania

Uczelnia Vistula współpracuje głównie z jednym college'em UoL, mianowicie z London School of Economics and Political Science. The University of London aż od 1858 prowadzi The University of London International Programme, dzięki któremu kierunki studiów są dostępne dla ludzi z całego świata. To świetne wyjście dla osób, które znają angielski na tyle biegle, że poradziłyby sobie na zagranicznej uczelni, ale nie mają środków finansowych lub zwyczajnie się boją. Nie każdy byłby w stanie opuścić rodzinę i znajomych oraz udać się do innego kraju. Dyplom zagranicznej uczelni to jednak coś prestiżowego i niebanalnego. University of London to zaś też nie jest mała, podrzędna uczelnia. Istnieje już od 1836 i obecnie skupia aż 120 tysięcy studentów. Jej absolwentami byli m.in. Alexander Bell czy John F. Kennedy. "Pracodawcy na całym świecie wysoko oceniają absolwentów z dyplomem University of London i chętnie zatrudniają ich na najlepszych stanowiskach w swoich firmach" - przekonuje dr Marek Kulczycki, prorektor Vistuli.

Oferta

Wybór studiów I stopnia jest szeroki - są to m.in. Accounting and Finance, Business and Management, International Relations czy Development and Economics. Aby rozpocząć naukę kandydaci muszą najpierw zapisać się na studia w Akademii Finansów I Biznesu Vistula, potem będą mogli wybrać kierunek z oferty University of London. Absolwenci otrzymają dyplom Akademii Finansów i Biznesu Vistula a także dyplom University of London, poświadczający, że egzaminy zdawane przez studenta były przeprowadzane przez London School of Economics and Political Science. Czesne wynosi 3500 rocznie - warto dodać, iż w Londynie kwota ta byłaby dużo wyższa - doszłyby koszta zakwaterowania i życia w jednym z najdroższych miast świata.

Nie tylko nauka

Studia w programie The University of London International Programmes to również świetna okazja, by otworzyć się na świat. Studenci nie mają wyjścia - przez całe studia obcują z ludźmi z całego świata. Nie służy to jedynie poprawie języka - studenci poznają nowe kultury, uczą się z nimi żyć. To rozwija wrażliwość społeczną. Nie można również zapomnieć o cennych kontaktach i przyjaźniach na całe życie, jakie możemy nawiązać ze studentami z innych krajów i kultur.

Więcej o: