Jak poznać inny kraj nie wyjeżdżając?

W ramach dorocznej imprezy "International Garden", organizowanej przez Instytucję Kultury Katowice Miasto Ogrodów, odbędą się dni poszczególnych krajów świata.

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach przygotowuje "Dzień Tajwański" . Rodowici mieszkańcy tej zielonej wyspy położonej na Oceanie Spokojnym, którą zamieszkuje ponad 23 mln ludności i której gospodarka oparta jest przede wszystkim na zaawansowanej technologii, opowiedzą o swojej kulturze i zwyczajach. Będzie można także spróbować tajwańskiej kuchni, wziąć udział w zajęciach z języka chińskiego lub nauczyć się tradycyjnego tańca tajwańskich aborygenów.

Wystarczy przyjść w czwartek 5 czerwca br. do Galerii Miasta Ogrodów (ul. Św. Stanisława 4, Katowice). Impreza rozpoczyna się o godzinie 16.30.

Koordynatorem "Dnia Tajwańskiego" jest Hanna Makatucha - Ukrainka zaręczona z Tajwańczykiem, współpracująca na co dzień z katowickim Uniwersytetem Ekonomicznym.

Ponadto w środę 3 czerwca o godz. 15:00 studenci Uniwersytetu Ekonomicznego zrzeszeni w AIESEC Katowice przygotowali "Dzień Brazylijski i Chiński".

Tegoroczna edycja "International Garden" odbywa się od 2 do 7 czerwca w Katowicach. Spotkania, warsztaty i prezentacje pozwalają na poznanie kultury państw, z których pochodzą studenci kształcący się na katowickich uczelniach. "International Garden" daje doskonałą okazję do zacieśnienia więzi między młodymi ludźmi, którzy wybrali Katowice na miejsce studiów, a często także - w późniejszym czasie - pracy i życia.

Harmonogram wydarzenia (wraz z miejscami odbywania się poszczególnych dni).