HISTORIA 2014: ZOBACZ ARKUSZE I ODPOWIEDZI DO MATURY 2014 Z HISTORII!

MATURA 2014: HISTORIA, POZIOM PODSTAWOWY I ROZSZERZONY! Sprawdź, czy udzieliłeś poprawnych odpowiedzi na maturze z historii na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Zobacz, czy twoje rozwiązania pokrywają się z odpowiedziami udzielonymi przez naszych ekspertów.

Sprawdź arkusz Matura 2014, historia, poziom podstawowy

Sprawdź przykładowe odpowiedzi Matura 2014, historia, poziom podstawowy

 

Sprawdź arkusz Matura 2014, historia, poziom rozszerzony

 

Sprawdź przykładowe odpowiedzi Matura 2014, historia, poziom rozszerzony

Oficjalne arkusze i przykładowe odpowiedzi do egzaminu maturalnego 2014 znajdziesz (po zakończeniu egzaminu) w serwisie Edulandia.pl - Matura 2014 - odpowiedzi i arkusze, harmonogram

Jak wyglądała matura z historii na poziomie podstawowym?

Czas przeznaczony na rozwiązanie arkusza z historii na poziomie podstawowym to zaledwie 120 minut. W tym czasie maturzyści musieli rozwiązać zadania, za które mogli zdobyć maksymalnie 100 punktów. Wśród zadań znalazły się pytania o antyczne budowle, igrzyska olimpijskie czy historię Rzymu.

W wielu zadaniach maturzyści musieli stwierdzić, czy dana odpowiedź jest prawdziwa czy też fałszywa, bądź też odczytać odpowiednie informacje z mapy i tekstu źródłowego. Poziom podstawowy od rozszerzonego odróżnia brak eseju i niższy poziom trudności.

Jak wyglądała matura z historii na poziomie rozszerzonym?

Matura z historii na poziomie rozszerzonym podzielona jest na trzy części. Pierwsza to zadania sprawdzające wiedzę w dużej mierze faktograficzną, następnie część zadań z rozumienia tekstów źródłowych i wreszcie w trzeciej części - esej. Można uzyskać z niego 20 punktów (z całego arkusza można uzyskać maksymalnie 50 punktów).

Tematy zawsze wyznaczają ramy czasowe, tematyczne oraz przestrzenne. Zadaniem ucznia jest umieszczenie wypowiedzi w wyznaczonych granicach tematycznych i skonstruowanie spójnego, merytorycznego tekstu analitycznego z wyraźną tezą.

 

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2014" bez tajemnic.

Jak oceniasz tegoroczną maturą z historii?
Więcej o: