MATURA 2014: GEOGRAFIA, MAMY WSZYSTKIE ODPOWIEDZI, poziom podstawowy i rozszerzony!

Odpowiedzi z matury z geografii na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Matura z geografii już za nami! Maturzyści w całej Polsce przystąpili do matury z geografii. Uczniowie wybierający geografię musieli zdecydować się na jeden z dwóch poziomów: podstawowy lub rozszerzony.

Wypełnianie arkuszy egzaminacyjnych z geografii na obu poziomach rozpocznie się o godzinie 9.00. Egzamin z geografii na poziomie podstawowym będzie trwać 120 minut natomiast na poziomie rozszerzonym 150 minut. Przypominamy, że wszystkie arkusze i przykładowe odpowiedzi znajdziecie w serwisie Edulandia.pl.

Oficjalne arkusze i przykładowe odpowiedzi do egzaminu maturalnego 2014 znajdziesz (po zakończeniu egzaminu) w serwisie Edulandia.pl - Matura 2014 - odpowiedzi i arkusze, harmonogram

Matura 2014: geografia na poziomie podstawowym najpopularniejsza od lat

Geografia jest najczęściej wybieranym przedmiotem dodatkowym. W statystykach znacznie wyprzedza biologię i wiedzę o społeczeństwie. CKE szacuje, że w tym roku niemal 64 tys. maturzystów zmierzy się z arkuszem egzaminacyjnym z geografii na jednym z dwóch poziomów. Dla porównania biologię będzie zdawać 58 tys. uczniów, a WOS 41 tys. Popularność geografii na maturze nie jest tegoroczną modą.

Także w poprzednich latach egzamin maturalny z geografii na poziomie podstawowym był najchętniej zdawanym. W 2011 roku do tego egzaminu podeszło 48 738 tys. uczniów. W 2012 roku geografia była na drugim miejscu po matematyce, którą zdawało 57 641 tys. maturzystów. Egzamin z geografii jednak zdawało wtedy również ponad 45 tys. uczniów. Także w zeszłym roku około 13 proc. maturzystów wybierających przedmiot dodatkowy zdecydowało się na egzamin z geografii na poziomie podstawowym.

Matura 2014: geografia, poziom podstawowy - jakie zadania nie sprawiają problemu?

Szczegółowe sprawozdania Centralnej Komisji Egzaminacyjnej od kilku lat podkreślają, że uczniowie najlepiej rozwiązują te zadania, które w większym stopniu wymagają praktycznych umiejętności niż konkretnej wiedzy. Odczytywanie informacji z mapy, tabeli czy wykresu nie sprawia zatem maturzystom większych problemów. Zdobywają całkiem dobre noty pod warunkiem, że rozwiązuj zadania uważnie. Ponadto uczniowie wybierający podstawowy egzamin z geografii wykazują dobry poziom wiedzy z zakresu geografii społeczno-ekonomicznej.

Więcej o: