JĘZYK ANGIELSKI: POZIOM ROZSZERZONY - MATURA 2014! Mamy arkusze i przykładowe odpowiedzi!

ODPOWIEDZI MATURA 2014: JĘZYK ANGIELSKI, POZIOM ROZSZERZONY! Sprawdź, czy udzieliłeś poprawnych odpowiedzi: JĘZYK ANGIELSKI, POZIOM ROZSZERZONY: mamy arkusze i przykładowe odpowiedzi do matury z języka angielskiego na poziomie podstawowym.

ZOBACZ ARKUSZ Matura 2014 - język angielski, poziom rozszerzony

PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI - Matura 2014 - język angielski, poziom rozszerzony

MATURA 2014: JĘZYK ANGIELSKI, POZIOM ROZSZERZONY

Dzisiaj o godzinie 14 około 333 700 maturzystów przystąpiło do egzaminu z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym, który był podzielony na dwie części. Pierwsza trwała 120 minut, a druga 70 minut.

Po poziomie podstawowym maturzyści są dobrej myśli. Większość maturzystów ocenia maturę z języka angielskiego na poziomie podstawowym jako bardzo łatwą. Oczywiście są zadowoleni z tego faktu i z uśmiechami na twarzach przystępowali do części rozszerzonej. Zobaczymy, jak im pójdzie.

Oficjalne arkusze i przykładowe odpowiedzi do egzaminu maturalnego 2014 znajdziesz (po zakończeniu egzaminu) w serwisie Edulandia.pl -

Matura 2014 - odpowiedzi i arkusze, harmonogram

Matura 2014: język angielski - jakie wyniki uzyskali maturzyści w ubiegłym roku?

W 2013 roku do egzaminu maturalnego przystąpiło 315 354 uczniów. Język angielski na poziomie rozszerzonym zdawało 80 619 maturzystów. Średni wynik uzyskany przez uczniów na egzaminie maturalnym z języka angielskiego wynosił od 68 proc. punktów. Tylko 4 proc. wszystkich uczniów uzyskało maksymalną liczbę punktów z rozszerzonego poziomu egzaminu maturalnego z języka angielskiego w 2013 roku.

Matura z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym w 2013 roku wypadła najlepiej w liceach ogólnokształcących. Średni wynik wynosił 78 procent.

Matura 2014, język angielski - co przysparza najwięcej kłopotów na maturze?

Z raportu Centralnej Komisji Edukacyjnej możemy dowiedzieć się, że maturzystom najwięcej trudności sprawiły zadania polegające na uzupełnieniu tekstu brakującymi zdaniami. Jak się okazuje, rozpoznawanie związków w tekście jest dla uczniów zdających maturę z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym o wiele trudniejsze niż selekcjonowanie informacji w zadaniach wielokrotnego wyboru, co z kolei sprawia największe kłopoty na poziomie podstawowym.

Innym słabym punktem są zadania wymagające rozpoznania i stosowania struktur leksykalno-gramatycznych. Najtrudniejsze dla maturzystów były zadania wymagające tłumaczenia fragmentów zdań oraz ich transformacje.

Oficjalne arkusze i przykładowe odpowiedzi do egzaminu maturalnego 2014 znajdziesz (po zakończeniu egzaminu) w serwisie Edulandia.pl - Matura 2014 - odpowiedzi i arkusze, harmonogram

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2014" bez tajemnic.

Jak myślisz, ile procent uzyskasz z matury z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym?
Więcej o: