Matura 2014. Język angielski - relacja "na żywo"

Dziś zdecydowana większość maturzystów zmierzyła się ze swoim trzecim obowiązkowym egzaminem pisemnym - maturą z języka angielskiego na poziomie podstawowym. O godzinie 14:00 rozpoczęła się matura z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Jak wygląda ten egzamin, jakie były zadania w tym roku, czy egzamin był trudny - tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się z naszej relacji na żywo.

godz. 14.52 Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2014" bez tajemnic.

Zobacz wideo

godz. 14.20 Takie części prawdopodobnie znalazły się w arkuszu z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym: - stosowanie struktur leksykalno-gramatycznych, - wypowiedź pisemna, - rozumienie słuchanego tekstu, - rozumienie pisanego tekstu i rozpoznawanie struktur leksykalno-gramatycznych.

godz. 14.00 Maturzyści rozpoczęli egzamin z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym!

godz. 13.56 Mamy również przykładową treść zadania numer 8 - Angielski, poziom podstawowy, odpowiedzi!

godz. 13.50 Już za 10 minut rozpocznie się egzamin z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Poziom podstawowy zdominowała "Duma i uprzedzenie". Co znajdzie się na poziomie rozszerzonym?

godz. 13.46 Przykładowa treść zadania numer 7 już znalazła się na stronie - Odpowiedzi do matury z angielskiego

Zobacz wideo

godz. 13.25 Co sprzedawali maturzyści? W ostatnim zadaniu maturzyści mieli za zadanie napisać list do znajomego, w którym informują, że sprzedali przez internet jakiś przedmiot i jak przebiegła ta transakcja. Co sprzedawali? Najczęściej elektronikę. Komputer dla gracza, odtwarzacz MP3, telefon, telewizor. Pojawiały się samochód, rower, zegarek lub różne części garderoby. Jedna z maturzystek wykazała się wyobraźnią i na Facebooku przyznała, że sprzedała... za 2000 dolarów stół z epoki Elżbiety I, który należał do Szekspira, który natomiast był jej rodziną. Można? Można. Był też pomysł następujący: "Sprzedałam Ferrari, miało wybite szyby i połamane drzwi. To Ferrari należało wcześniej do Lady Gagi, a kupił je jej fan. Auto poszło za milion dolców. Odwożąc cacko, złamałam nogę. Taka sytuacja."

godz. 13.06 Mamy pierwsze odpowiedzi - do zadania czwartego, piątego i szóstego! Język angielski, poziom podstawowy - pierwsze odpowiedzi Przed maturą z matematyki w VI LOPrzed maturą z matematyki w VI LO Fot. Tymon Markowski / Agencja Wyborcza.pl

godz. 12.54 Już za godzinę matura z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym, a jutro matura z języka polskiego na poziomie rozszerzonym! Przygotowaliśmy test predyspozycji językowych! Test predyspozycji językowych

godz. 12.43 Jeszcze jedna matura rozszerzona z języka angielskiego - tym razem rok 2012. Matura z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym z roku 2012

godz. 12.18 Warto poćwiczyć przed maturą rozszerzoną z języka angielskiego! Matura z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym z roku 2011

godz. 12.10 Długa wypowiedź pisemna - treść zadania. Właśnie udało Ci się sprzedać jakiś przedmiot przez Internet. Napisz list do znajomego z Anglii. * Wyjaśnij, co postanowiłeś sprzedać i dlaczego się na to zdecydowałeś. * Wspomnij, jak zachęcałeś do kupna tego przedmiotu i o co pytały osoby zainteresowane kupnem. * Wyraź zadowolenie z uzyskanej ceny i napisz, na co przeznaczysz pieniądze. * Poinformuj, w jaki sposób chciałeś przekazać tę rzecz nabywcy i jaki problem wyniknął w związku z jej przekazaniem.

godz. 12.04 Tytuły tekstów, które maturzyści musieli przeczytać: * The best-selling story * A meeting * The curtain

godz. 11.58 Krótka wypowiedź pisemna - treść zadania. Maturzyści musieli poinformować przyjaciela z kursu językowego o spotkaniu. Jesteś na kursie językowym za granicą. Napisz wiadomość do kolegi, z którym chodzisz na zajęcia. * Poinformuj go o spotkaniu Waszej grupy po zajęciach. * Powiedz, jaki będzie temat spotkania. * Wyjaśnij, dlaczego powinien ze sobą zabrać laptop. * Zaproponuj wspólny powrót po spotkaniu. Podpisz się jako XYZ.

godz. 11.41 Trening przed maturą z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym! Sprawdź swój angielski! Quiz z poprzednich arkuszy maturalnych

godz. 11.36 Podnosimy poprzeczkę przed maturą z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym! CAE: przykładowy Use of English

godz. 11.24 Kolejne opinie maturzystów po maturze z języka angielskiego na poziomie podstawowym: - "List i wiadomość - banalne, przyjemna czytanka" - to zdanie Karoliny. - "Ten angielski zdałby spokojnie jakiś gimnazjalista" - twierdzi Sylwia. - "Bardzo łatwe, za łatwe" - podsumowuje Aleksandra.

godz. 11.07 Ciekawostka po egzaminie podstawowym z języka angielskiego. Mamy przykładową część Use of English z egzaminu FCE. Zobacz, jak sobie poradzisz z tym egzaminem! FCE: przykładowy Use of English

godz. 11.00 Zakończyła się matura z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Wiemy, jak wyglądało wypracowanie z języka angielskiego: maturzyści musieli napisać list do kolegi, informując go o tym, że sprzedają coś przez internet. Języki obceJęzyki obce Fot. shutterstock

godz. 10.51 Pierwsze informacje o zawartości arkusza z języka angielskiego na poziomie podstawowym: maturzyści musieli napisać notatkę, w której mieli poinformować kolegów, gdzie i kiedy cała grupa spotka się po lekcjach.

godz. 10.49 Po maturze z języka angielskiego może warto pomyśleć o certyfikacie językowym? "Pokaż certyfikat, a dowiesz się, kim jesteś!"

godz. 10.45 "Dzisiejszy egzamin był odpoczynkiem po dwóch poprzednich dniach! - stwierdził Mateusz prosto po wyjściu z sali egzaminacyjnej.

godz. 10.41 "Łatwizna! Śmiesznie łatwy egzamin!" - takie były pierwsze reakcje maturzystów, którzy wcześniej zakończyli rozwiązywanie arkusza z angielskiego na poziomie podstawowym.

godz. 10.22 O godzinie 11:00 kończy się matura z języka angielskiego na poziomie podstawowym. O godzinie 14:00 maturzyści, którzy zdecydowali się na poziom rozszerzony z języka angielskiego, rozpoczną rozwiązywanie arkusza. Tak wyglądały ubiegłoroczne arkusze z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym!

godz. 10.17 Poniedziałkowa reakcja na arkusz z języka polskiego. Już niedługo przekonamy się, co maturzyści sądzą o zadaniach z języka angielskiego. Matura z języka polskiego Matura z języka polskiego  Fot. Marcin Stępień / Agencja Wyborcza.pl

godz. 10.11 Język angielski sprawił najwięcej problemów trzy lata temu. W 2010 r. egzamin zdało jedynie 86 proc. maturzystów. W dwóch ostatnich latach zaliczyło ponad 90 proc. (2011 r. - 95 proc., 2012 - 91 proc.). Jak będzie w tym roku? Oby maturzyści po wyjściu z sal wyglądali tak ->

godz. 10.00 Uczniowie piszą już godzinę! Kolejna przed nami... Trzymamy kciuki!

godz. 9.56 Z egzaminu maturalnego z języka angielskiego na poziomie podstawowym, części pisemnej maksymalnie osiągnąć można 50 punktów. Egzamin pisemny na poziomie podstawowym składa się z trzech części: rozumienia ze słuchu (15 pkt), rozumienia tekstu czytanego (20 pkt) i wypowiedzi pisemnej (15 pkt) Na zdjęciu tegoroczni maturzyści z II Liceum Ogólnokształcącego z Gorzowa Wielkopolskiego.

godz. 9.48 Tak wyglądali wczoraj uczniowie po maturze z matematyki. Wyglądają na uśmiechniętych i raczej zadowolonych. Jakie nastroje będą panowały po języku angielskim?

Zobacz wideo

godz. 9.12 Dla zainteresowanych sprawdzeniem własnej wiedzy z angielskiego mamy -> Test na start w serwisie edulandia.pl! Test na start: sprawdź, co umiesz z angielskiego!

godz. 9.04 Egzamin z języka angielskiego jest podzielony na trzy części. Sprawdzają one umiejętności w następujących obszarach: rozumienie słuchanego tekstu, rozumienie pisanego tekstu, wypowiedź pisemna.

godz. 9.00 Maturzyści rozpoczynają egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Egzamin z wybranego języka obcego nowożytnego jest obowiązkowy i trwa 120 minut.

Jak myślisz, ile procent uzyskasz z matury z języka angielskiego na poziomie podstawowym?