ODPOWIEDZI DO MATURY 2014: JĘZYK ANGIELSKI Mamy odpowiedzi! Sprawdź przykładowe odpowiedzi

ODPOWIEDZI DO MATURy 2014: Mamy odpowiedzi z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Maturzyści rozpoczęli wypełnianie arkuszy egzaminacyjnych o 9:00 i zakończyli o 11:00. O 14:00 ruszył poziom rozszerzony. Przypominamy, że wszystkie ARKUSZE i przykładowe ODPOWIEDZI znajdziecie na stronie Edulandia.pl.

Oficjalne arkusze i przykładowe odpowiedzi do egzaminu maturalnego 2014 znajdziesz (po zakończeniu egzaminu) w serwisie Edulandia.pl - Matura 2014 - odpowiedzi i arkusze, harmonogram

Jak to wyglądało?

Egzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie podstawowym rozpoczął się o godzinie 9:00 i trwał 120 minut. Już dziś 7 maja maturzyści w całej Polsce rozwiążą 35 zadań zamkniętych różnego rodzaju: wyboru wielokrotnego, prawda/fałsz, zadań na dobieranie oraz 2 zadania otwarte wymagające rozszerzonej odpowiedzi. Za rozwiązanie wszystkich zadań maturzyści będą mogli uzyskać 50 punktów. Egzamin podzielony jest na bloki: słuchanie, czytanie, pisanie.

Co sprzedawali maturzyści?

Dziś w ostatnim zadaniu maturzyści mieli za zadanie napisać list do znajomego, w którym informują, że sprzedali przez Internet jakiś przedmiot i jak przebiegła ta transakcja. Sprzedawali najczęściej elektronikę. Komputer dla gracza, odtwarzacz. mp3, telefon, telewizor. Pojawiał się samochód, rower, zegarek lub różne części garderoby. Jedna z maturzystek wykazała się wyobraźnią i na Facebooku przyznała, że sprzedała... za 2000 dolarów stół z epoki Elżbiety I, który należał do Szekspira, który natomiast był jej rodziną. Można? Można.

Był też pomysł następujący: "Sprzedałam Ferrari, miało wybite szyby i połamane drzwi. To Ferrari należało wcześniej do Lady Gagi, a kupił je jej fan. Auto poszło za milion dolców. Odwożąc cacko złamałam nogę. Taka sytuacja."

Matura 2014, język angielski, poziom podstawowy - czego nie powtarzać?

Pedagodzy zgodnym chórem zalecają odpoczynek dzień przed egzaminem. Dla większości jednak odłożenie książek będzie wyzwaniem ponad siły. Aby ostatnia powtórka była efektywna, warto wziąć pod uwagę te zagadnienia, które wypadały najgorzej w poprzednich latach. W zeszłym roku maturzyści zdobyli najmniej punktów z zadań, które wymagały selekcjonowania informacji zaczerpniętych z tekstów słuchanych i pisanych, połączenia informacji z różnych części tekstu.

Uczniowie mieli także trudność ze zredagowaniem bogatego leksykalnie i poprawnego językowo tekstu. Z drugiej strony mocną stroną maturzystów było wykonywanie zadań typu prawda/fałsz w części sprawdzającej rozumienie tekstu słuchanego, określanie głównej myśli tekstu, a także świadome stosowanie poszczególnych elementów formy, tj. zwrotów rozpoczynających oraz kończących list, podział listu na trzy części, tj. wstęp, rozwinięcie, zakończenie.

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2014" bez tajemnic.

Zobacz wideo
Jak myślisz, ile procent uzyskasz z matury z języka angielskiego na poziomie podstawowym?
Więcej o: