Matura 2014. Matematyka, odpowiedzi - relacja "na żywo" godz. 9:56 Tak wyglądają tegoroczni maturzyści z V LO podczas obowiązkowej części matematycznej. Uśmiechnięci czy przygnębieni?
Jesteśmy z Wami!

Matura 2014, matematyka - bądź na bieżąco. Dla większości maturzystów dzisiejszy egzamin okazuje się być najtrudniejszym. Dwa lata temu obowiązkowej matury z matematyki nie zaliczył co piąty maturzysta. Z naszej relacji "na żywo" dowiecie się, jak przebiega dzisiejszy egzamin, poznacie pierwsze wrażenia maturzystów oraz treści najtrudniejszych zadań.

godz. 14:55 Zagadka z matematycznego arkusza: Na ile sposobów można wybrać dwóch graczy spośród 10 zawodników?

godz. 14:36 MAMY ODPOWIEDZI DO ZADAŃ 1-15 Z MATEMATYKI NA POZIOMIE PODSTAWOWYM! - Matura 2014 - odpowiedzi i arkusze

godz. 14:22 MAMY PIERWSZE ODPOWIEDZI DO ARKUSZA Z MATEMATYKI! - Matura 2014 - odpowiedzi i arkusze

godz. 13:55 Oficjalne arkusze i przykładowe odpowiedzi do egzaminu maturalnego 2014 około godziny 15:00 - Matura 2014 - odpowiedzi i arkusze

godz. 13:23 "Przecieki" z arkusza: Zadanie 33. (5 pkt) - To zadanie sprawiło maturzystom największą trudność! Turysta zwiedzał zamek stojący na wzgórzu. Droga łącząca parking z zamkiem ma długość 2,1, km. Łączny czas wędrówki turysty z parkingu do zamku i z powrotem, nie licząc czasu poświęconego na zwiedzanie, był równy 1 godzinę i 4 minuty. Oblicz, z jaką średnią prędkością turysta wchodził na wzgórze, jeżeli prędkość ta była o 1 km/h mniejsza od średniej prędkości, z jaką schodził ze wzgórza.

godz. 13:14 "Przecieki" z arkusza: Zadanie 32. (4 pkt) Pole powierzchni całkowitej prostopadłościanu jest równe 198. Stosunki długości krawędzi prostopadłościanu wychodzących z tego samego wierzchołka prostopadłościanu to 1:2:3. Oblicz długość przekątnej tego prostopadłościanu.

godz. 13:09 "Przecieki" z arkusza: Zadanie 30. (2 pkt) Ze zbioru liczb {1,2,3,4,5,6,7,8,} losujemy dwa razy po jednej liczbie ze zwracaniem. Oblicz prawdopodobieństwo zdarzenia A polegającego na wylosowaniu liczb, z których pierwsza jest większa od drugiej o 4 lub 6.

godz. 13:05 SONDAŻ: Jak myślisz, ile procent uzyskasz z matury z matematyki na poziomie podstawowym?34% osób odpowiedziało: 90-100%!

godz. 12:57 Tegoroczna matura z matematyki: "zdecydowanie trudniejsza od ubiegłorocznej". Oficjalne arkusze i przykładowe odpowiedzi do egzaminu z matematyki około godziny 15:00! Matura 2014 - odpowiedzi i arkusze, harmonogram

godz. 12:40 Już jutro matura z języka angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym! Mamy test wiedzy językowej. TEST NA START : sprawdź, co umiesz z angielskiego!

godz. 12:37 Kolejne informacje dotyczące zawartości arkusza maturalnego: - z zadań zamkniętych najwięcej było funkcji (liniowa, kwadratowa), - dwa zadania z ciągów - jeden z arytmetycznego, drugi z geometrycznego.

godz. 12:31 Matura 2014 z matematyki nie wymagała od uczniów znajomości wzorów - takie informacje podają maturzyści. Wszystkie wzory, które były potrzebne, można było znaleźć w karcie wzorów, którą miał przy sobie każdy maturzysta.

godz. 12:26 "Najtrudniejsza matura z matematyki w historii" - tak twierdzą maturzyści, którzy dziś napisali egzamin z matematyki. Matura w XI LO  BialymstokuMatura w XI LO Bialymstoku Fot. Marcin Onufryjuk / Agencja Wyborcza.pl

godz. 12:16 Kolejne informacje: zamknięte zadania wymagały znajomości wzorów na powierzchnię boczną stożka i walca, a także umiejętności obliczania ułamka z podniesionym do potęgi mianownikiem.

godz. 12:04 Komentarze pod relacją: "Bardzo trudny egzamin" czyli musieli pokolorować drwala. Ale nie powiedzieli jakim kolorem... Może jednak matura nie była tak trudna?

godz. 12:03 Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2014" bez tajemnic.

godz. 11:59 Kolejne wstępne informacje dotyczące zawartości arkusza z matematyki:- dwa trójkąty wpisane w okrąg - podany był kąt jednego: trzeba było udowodnić podobieństwo między trójkątami, - obliczenie przekątnej prostopadłościanu, podane było pole powierzchni oraz informacja, że krawędzie są w stosunku 1/2/3. Matura_mat_2014Matura_mat_2014 Fot. Shutterstock

godz. 11:50 Zakończył się egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym! Około godziny 15:00 opublikujemy oficjalne arkusze CKE i przykładowe odpowiedzi przygotowane przez naszych ekspertów. Oficjalne arkusze i przykładowe odpowiedzi do egzaminu maturalnego 2014 znajdziesz (po zakończeniu egzaminu) w serwisie Edulandia.pl - Matura 2014 - odpowiedzi i arkusze, harmonogram

godz. 11:49 Pierwsze "przecieki" z arkusza maturalnego z matematyki! Oto co znalazło się na maturze:- rozwiązywanie równań, - rachunek prawdopodobieństwa, - maturzyści musieli obliczyć, z jaką prędkością schodził i wchodził turysta pod górę na podstawie podanego czasu i danej, że schodził o 1 km/h szybciej, niż wchodził. Maturzyści, którzy już ukończyli pisanie egzaminu oceniali, że to zadanie było najtrudniejsze.

godz. 11:40 Tak maturzyści wczoraj przepowiadali swoje wyniki z języka polskiego na poziomie podstawowym. Jak dziś ocenią matematykę?

embed

godz. 11:31 Egzamin z matematyki zakończy się o 11:50. Wtedy otworzą się zamknięte drzwi i dowiemy się jak poszło maturzystom. Pierwsze informacje od śmiałków, którzy zakończyli maturę wcześniej: "było jedno trudne zadanie, które polegało na przeprowadzeniu dowodu matematycznego". Przed maturą z matematyki w VI LOPrzed maturą z matematyki w VI LO Fot. Tymon Markowski / Agencja Wyborcza.pl

godz. 11:22 Linijka, kalkulator i "ściąga" ze wzorów matematycznych. Czy te wszystkie pomoce rzeczywiście pomogą tegorocznym maturzystom? Matura w XI LO BialymstokuMatura w XI LO Bialymstoku Fot. Marcin Onufryjuk / Agencja Wyborcza.pl

godz. 11:17 Język polski na poziomie podstawowym maturzyści mają już "z głowy", za pół godziny zakończy się egzamin z matematyki na poziomie podstawowym. Oto kolejne terminy matur 2014 - TERMINY MATUR 2014!

godz. 11:06 Czy potrafisz rozwiązać zadania, które pojawiły się w poprzednich latach na maturze z matematyki? Przygotowaliśmy quiz na podstawie poprzednich arkuszy maturalnych. ZDASZ MATURĘ? - QUIZ WIEDZY Z MATEMATYKI

godz. 10:58 Maturzyści piszą już drugą godzinę, a tymczasem... Oficjalne arkusze i przykładowe odpowiedzi do egzaminu maturalnego 2014 znajdziesz tutaj w serwisie Edulandia.pl - Matura 2014 - odpowiedzi i arkusze, harmonogram

Zobacz wideo

godz. 10:33 Kalkulatory, linijki, cyrkle, ołówki - mamy nadzieję, że maturzyści nie zapomnieli o niczym. Tak oto wyglądają uczniowie VI LO w Bydgoszczy tuż przed egzaminem.

godz. 10:26 Czas przeznaczony na rozwiązanie części matematycznej wynosi 2 godziny i 50 minut. Część egzaminu jest już za nami. Średni wynik egzaminu z matematyki w roku 2012 był najwyższy wśród absolwentów liceów ogólnokształcących - procent zdanych egzaminów to 92%. Dla absolwentów pozostałych typów szkół arkusz na poziomie podstawowym okazał się trudny - procent zdanych egzaminów w liceach uzupełniających wyniósł 36%, w technikach uzupełniających - 33%. Walka trwa, jak widać w LO nr 5 w Szczecinie skupienie sięga zenitu!

godz. 10:12 Warto też zajrzeć do poradnika maturzysty, aby wiedzieć czego należy wystrzegać się przed maturą. Gwoli przypomnienia. Matura 2013: Przecieki, ściąganie - czyli czego nie robić przed egzaminem

godz. 10:00 Mija pierwsza godzina zmagań maturalnych z matematyką! Mamy nadzieję, że uczniowie sobie radzą z zadaniami ;)

godz. 9:53 Tak wyglądają tegoroczni maturzyści z V LO w Szczecinie tuż przed częścią matematyczną. Uśmiechnięci, czy przygnębieni? Nastroje są różne.

godz. 9:48 W roku 2013 zdawalność próbnej matury z matematyki przeprowadzonej przez OPERON wyglądała następująco:

godz. 9:43 Trochę statystyki: Średni wynik egzaminu z matematyki w roku 2012 był najwyższy wśród absolwentów liceów ogólnokształcących - procent zdanych egzaminów to 92%. Dla absolwentów pozostałych typów szkół arkusz na poziomie podstawowym okazał się trudny - procent zdanych egzaminów w liceach uzupełniających wyniósł 36%, w technikach uzupełniających - 33%. Jak będzie w tym roku? Wszystko jeszcze przed nami.

godz. 9:38 Takie nastroje panowały dziś przed rozpoczęciem egzaminu maturalnego z matematyki w IV Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu. Uczniowie nie wydają się nad wyraz zestresowani.

godz. 9:30 Średni wynik egzaminu z matematyki w roku 2012 był najwyższy wśród absolwentów liceów ogólnokształcących - procent zdanych egzaminów to 92%. Dla absolwentów pozostałych typów szkół arkusz na poziomie podstawowym okazał się trudny - procent zdanych egzaminów w liceach uzupełniających wyniósł 36%, w technikach uzupełniających - 33%.

Zobacz wideo

godz. 9:10 Na egzamin składają się 34 zadania. Pierwsze 25 z nich to zadania testowe jednokrotnego wyboru. Za poprawną odpowiedź na każde z nich można otrzymać 1 punkt. Kolejne 6 zadań to zadania otwarte tzw. "krótkiej odpowiedzi", za które maturzysta może otrzymać po 2 punkty. Ostatnie 3 zadania to zadania tzw. "rozszerzonej odpowiedzi". Za poprawne rozwiązanie dwóch pierwszych należą się 4 punkty, a za ostatnie aż 5. Łącznie można zdobyć 50 punktów. Aby zaliczyć egzamin, trzeba zdobyć 30 proc. możliwych do zdobycia punktów, czyli 15. Jak będzie w tym roku?

godz. 9:00 Maturzyści rozpoczynają egzamin maturalny na poziomie podstawowym. Trzymamy kciuki!

godz. 8:56 Matematyka wróciła w poczet egzaminów obowiązkowych w 2010 r. Wtedy to w maju udało się ją zdać aż 87 proc. maturzystów. Dużo słabiej egzamin wypadł rok później. W 2011 r. egzamin udało się zaliczyć w maju tylko 79 proc. abiturientów. W ubiegłym roku odsetek sukcesów wynosił 87 proc.

Jak myślisz, ile procent uzyskasz z matury z matematyki na poziomie podstawowym?