MATEMATYKA, MATURA 2014: ODPOWIEDZI DO MATURY Z MATEMATYKI. ODPOWIEDZI MATEMATYKA. Mamy odpowiedzi! Sprawdź odpowiedzi do matury 2014 z matematyki!

MATURA 2014, MATEMATYKA, POZIOM PODSTAWOWY odpowiedzi w serwisie Edulandia.pl. Sprawdź, czy udzieliłeś poprawnych ODPOWIEDZI na maturze z matematyki na poziomie podstawowym. Przykładowe odpowiedzi z egzaminu maturalnego z matematyki znajdziesz w serwisie Edulandia.pl. Zobacz, czy twoje rozwiązania pokrywają się z odpowiedziami udzielonymi przez naszych ekspertów.

Arkusze, matura 2014, matematyka, poziom podstawowy

Przykładowe odpowiedzi, matura 2014, matematyka, poziom podstawowy

Egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym trwał 170 minut. Odpowiedzi do poziomu rozszerzonego będzie można znaleźć w serwisie Edulandia.pl około godziny 15:00.W piątek 9 maja o godzinie 9:00 maturzyści napiszą poziom rozszerzony matury z matematyki.

Oficjalne arkusze i przykładowe odpowiedzi do egzaminu maturalnego 2014 znajdziesz tutaj w serwisie Edulandia.pl - Matura 2014 - odpowiedzi i arkusze, harmonogram

Matura 2014 - kto się boi Euklidesa?

Maturzyści zdawali ten egzamin przez 170 minut. W tym roku większość maturzystów, z którymi rozmawialiśmy, twierdziła, że matura była dość trudna - zadani zamknięte takie sobie, ale otwarte trudne. Jako najtrudniejsze wymieniali najczęściej zadanie, w którym należało obliczyć pole trójkąta wpisanego w kwadrat lub zadanie, w którym trzeba było obliczyć prędkość, z jaką turysta wchodził na górę. Wielu tegorocznych maturzystów źle będzie teraz myślało o górskiej turystyce. Jak zwykle postrachem okazało się też zadanie, w którym trzeba było przeprowadzić dowód matematyczny. Co roku najwięcej osób nie radzi sobie z tym typem zadań.

W zeszłym roku maturzyści liczyli na łatwiejszą maturę i się nie przeliczyli. Po tym, jak w 2012 roku ponad 20% uczniów nie zdało matury z matematyki na poziomie podstawowym, w 2013 roku arkusze zostały chyba lepiej dostosowane do umiejętności i wiedzy zdobytej przez maturzystów w czasie trzech lat nauki w liceum. Przed zeszłoroczną maturą z matematyki na poziomie podstawowym uczniowie byli raczej dobrej myśli.

Matura 2014. Matematyka - poziom rozszerzony

Wszyscy tegoroczni maturzyści - czy im się to podoba, czy nie - muszą zdawać matematykę na poziomie podstawowym. Ci, których nie przerażają funkcje trygonometryczne i wybrali matematykę ma poziomie rozszerzonym, egzamin będą pisali w piątek 9 maja o godzinie 9:00. W tej części egzaminu maturalnego będzie więcej pytań otwartych. Uczniowie będą musieli wykazać się umiejętnością analitycznego myślenia i łączenia różnych sposobów obliczeń w celu uzyskania poprawnego wyniku. Arkusze egzaminacyjne i odpowiedzi do nich opublikujemy tego samego dnia.

Jak myślisz, ile procent uzyskasz z matury z matematyki na poziomie podstawowym?
Więcej o: