MATURA 2014: DZIŚ JĘZYK POLSKI, POZIOM ROZSZERZONY! ARKUSZE i przykładowe ODPOWIEDZI w serwisie Edulandia.pl

MATURA 2014: Już dziś uczniowie ostatnich klas szkół średnich napisali egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. Egzamin rozpocznie się o godzinie 9.00. Około godziny 15.00 opublikujemy oficjalne ARKUSZE i przykładowe ODPOWIEDZI do egzaminu z języka polskiego na poziomie rozszerzonym!

DZIŚ o godzinie 9.00 maturzyści napiszą egzamin maturalny z języka polskiego na poziomie rozszerzonym, który będzie trwał 180 minut.

Jak będzie wyglądał egzamin maturalny z języka polskiego na poziomie rozszerzonym?

Egzamin maturalny z języka polskiego na poziomie rozszerzonym trwa 180 minut. W czasie trzech godzin maturzyści będą musieli "jedynie" napisać dłuższą wypowiedź pisemną na podstawie dwóch podanych w arkuszu źródeł literackich. Podobnie jak w arkuszu z poziomu podstawowego maturzyści będą mieli możliwość wyboru jednego z dwóch podanych tematów.

Co znalazło się w arkuszu maturalnym w ubiegłym roku?

W ubiegłym roku temat pierwszy obejmował analizę "Iliady" Homera i esej "Olimpijski generał" Zbigniewa Herberta. Z kolei drugi temat to analiza "Imienia róży" Umberto Eco i "Ziela na kraterze" Melchiora Wańkowicza

Co tym razem pojawi się w arkuszu maturalnym? To wiedzą niestety tylko eksperci Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Baza egzaminów maturalnych z poprzednich lat!- Poćwicz przed zbliżającą się maturą 2014. Ćwiczenie czyni mistrza!

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2014" bez tajemnic.

Jak myślisz, ile procent uzyskasz z matury z języka polskiego na poziomie rozszerzonym?
Więcej o: